28.06.2017 13:15

Saksofonista zagrał „The Trooper” Iron Maiden

Ten uliczny grajek spowodował, że wielu osobom dosłownie opadła szczęka! Czy i Tobie taki cover przypadnie do gustu?

Saksofonista zagrał „The Trooper” Iron Maiden
foto: kadr z wideo

Jeżeli myślałeś, że słyszałeś już wszystkie możliwe covery Iron Maiden to się mocno myliłeś. Ilu muzyków tyle też wersji oraz pomysłów na słynne hity, które zna się na pamięć. Często prawdziwe talenty można spotkać dosłownie na ulicy - ile to razy całkiem przypadkowo człowiek natrafiał na ulicznych grajków, którzy wymiatali na instrumencie nie gorzej niż zawodowi artyści.

Tym razem chcemy pokazać pewnego saksofonistę, który jest naprawdę dobry w tym, co robi. Myślicie, że gra „Careless Whisper” i inne nastrojowe kawałki? Nie, nic z tych rzeczy. Saksofonista wykonał bowiem znany przebój Iron Maiden. Nie możliwe? Muzyk pokazał, że „The Trooper” brzmi naprawdę świetnie w takiej wersji.

Uliczny grajek zaciekawił przechodniów, którzy uważnie go słuchali i również nagrywali. Saksofonista okazał się bardzo sprytny - stał akurat koło hali w Dallas, gdzie tego wieczora grał Iron Maiden. Po koncercie fani chętnie przystawali przy muzyku i słuchali swojego ulubionego numeru w takim nietypowym wykonaniu.

Prawda, że taka wersja nieźle brzmi? W sumie saksofon nie kojarzy się z metalem, ale jak widać dobry muzyk zagra na wszystkim i dosłownie wszystko. Warto również obejrzeć nagranie, jak uliczni grajkowie wykonują heavy metal na plastikowych wiadrach czy wideo, w którym fan zagrał Toola na stacji metra.

Aleksandra Degórska
Tagi: Iron Maiden Duperele