05.12.2017 11:28

Santa Sabbath – świąteczny cover band Black Sabbath

Muzyka Księcia Ciemności i spółki przy choince i wigilijnym stole? Dlaczego nie! Poznajcie jedyny bożonarodzeniowy tribute band Sabbathów.

Santa Sabbath – świąteczny cover band Black Sabbath
foto: OLI SCARFF/AFP/EAST NEWS, Pixabay, Paint

Mogą sobie metalowcy ubierać się na czarno, zjadać koty i czcić rogatego, ale na kilka dni w roku przestają growlować i zaczynają mówić ludzkim głosem. Przecież nawet najbardziej mhroczne typki ulegają urokowi Bożego Narodzenia!

Kiedy już metal zasiądzie do wigilijnego stołu, pozostaje jeden problem – jaką muzykę puścić w tle? Raczej nie będą to kolędy w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka i braci Golec, ani „Last Christmas” Wham! Na szczęście z pomocą przychodzi zespół Santa Sabbath, który wykonuje utwory Black Sabbath z… świątecznymi tekstami. Wokalista Bob Lee naprawdę przekonująco wciela się w Ozzy’ego Osbourne’a! Posłuchajcie sami:

Metalowi dowcipnisie z Los Angeles nagrali już trzecią EP-kę z christmasowymi wersjami klasycznych kawałków Sabbs z lat 70. Po „Children Of The Sleigh” i „Christmas Bloody Christmas” przyszedł czas na płytkę, zatytułowaną po prostu „Santa Sabbath”. Jej okładka to świąteczna wersja okładki „Vol. 4” Black Sabbath. Na minialbumie znalazły się 3 utwory:

  1. „Santa Claus Is Coming To Town” („The Wizard”)
  2. „Giving Yourself A Gif” („Killing Yourself To Life”)
  3. „Jolly Old Saint Nicholas” („Snowblind”)

EP „Santa Sabbath” można posłuchać na profilu grupy na Bandcamp. Poprzednie dostępne są do odsłuchu na YouTube.

Takie wykonania klasycznych kawałków ikony heavy metalu z pewnością przypadną do gustu dzieciakom. A jeśli nadal nie jesteście przekonani, może trafi do Was metalcore’owa przeróbka „Last Christmas” grupy August Burns Red.  

Maciej Koprowicz
Tagi: Ozzy Osbourne Duperele Black Sabbath