28.07.2015 15:11

Satanistyczny posąg stanął w USA

Działająca w Detroit grupa Satanic Temple po długich staraniach odsłoniła posąg Baphometa. Z tej okazji odbyła się oficjalna uroczystość, która przy okazji emanowała seksem. Szatan byłby dumny.

Satanistyczny posąg stanął w USA
foto: thesatanictemple.com

Działacze Szatańskiej Świątyni już od jakiegoś czasu zawzięcie walczą o rozdział państwa od Kościoła. Działaczom udało się już m.in. osiągnąć możliwość rozdawania w szkołach broszurki, na której widniało - „Wielka księga satanistycznych gier i zabaw dla dzieci”. Miała to być odpowiedź na wcześniejsze wręczanie uczniom Biblii przez organizacje kościelne.

Statua Baphometa to także reakcja na inną religijną akcję. Przed budynkiem władz stanowych w Oklahomie stanęła tablica z dziesięcioma przykazaniami. Członkowie Satanic Temple również starali się u umieszczenie tam swojego posągu, ale spotkali się z odmową. Cóż, miejsce musieli zmienić, ale rzeźba powstała. Zobaczcie jak wyglądało jej odsłonięcie, któremu towarzyszył namiętny pocałunek dwóch panów z nagimi torsami.

Skupiając się na chwili uniesienia ze strony mężczyzn być może nie mieliście czasu na przyjrzenie się samemu posągowi. Nic straconego oto jak wygląda w pełnej okazałości:

post-twitter

Przedstawia on demona z głową kozła i skrzydłami zasiadającego na tronie z pentagramem, u którego boku stoi mały chłopiec i dziewczynka. Dzieci wpatrują się w Baphometa, który uchodzi za symbol dualizmu świata, ale podczas imprezy odsłonięcia pomnika przypatrywały się też innym scenom, które z zasady nie są przeznaczone dla oczu najmłodszych:

Na odsłonięcie ok. 3-metrowego posągu, który został wykonany z brązu przybyła całkiem liczna grupa osób, która tym samym chciała pokreślić swoje przywiązanie do idei sekularyzmu. Wcześniej w kościele św. Józefa w Detroit odbyła się msza będąca wyrazem sprzeciwu wobec działalności Satanic Temple.

Zobaczcie jak wyglądało nazywane przez chrześcijan „przyjęcie powitalne dla zła”, na które wstęp kosztował 25 dolarów:

Myślicie, że w Polsce mogłaby przejść podobna inicjatywa?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele