15.01.2016 16:37

Sex, drugs i kurze łapki, czyli serial o groupies na emeryturze

Nie ważne ile masz lat, istotne jest czy nadal potrafisz szaleć na koncertach swojej ulubionej kapeli. Podstarzałe fanki mocnego grania też mogą nieźle dać czadu.

Sex, drugs i kurze łapki, czyli serial o groupies na emeryturze
foto: Polaris / East News

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda życie groupies po 30-tce? Czy nadal zdejmują koszulki na koncertach, piszczą jak wariatki i rzucają majtki na scenę? A może cichaczem wymykają się z domu, zostawiają dzieci z tatusiami, by wybrać się z najlepszymi psiapsiółami na koncert rockowego zespołu? Choć może panie mają swoje lata i już nie chodzą w przykusych spódniczkach, to gdzieś tam głęboko w sercu nadal są tymi napalonymi nastolatkami, które starały się za wszelką cenę wejść na backstage.

Jak może wyglądać życie podstarzałych groupies pokaże serial komediowy „Life Of Groupies”. Sweetest Pit Bull Productions rozpoczęło crowdfundingową kampanię, by zebrać odpowiednie fundusze do stworzenia tego obrazu.

Za scenariusz odpowiedzialna jest Joanne Rose - również dojrzała kobieta, która ma słabość do mocnych brzmień:

"

Guns N' Roses był zawsze moim ulubionym zespołem. W latach 80. gdziekolwiek byś się nie ruszył, wszędzie byli oddani fani ostrego grania, którzy dumnie nosili koszulki swoich ulubionych zespołów od Motley Crue po Metallikę. Zawsze zastanawiałam się, co dzieje się z tymi wielbicielami, gdy dorastają. Czy ścinają włosy i pracują w korporacji? Jak wygląda ich życie? Moje zamiłowanie do rockowych gwiazd, muzyki i ciekawość dotycząca fanów - to wszystko zainspirowało mnie, by napisać odcinek pilotażowy o fikcyjnej hardrockowej kapeli i jej groupies. "

Potwierdzeniem jej miłości jest chociażby zdjęcie ze Stevenem Adlerem:

Zapowiada się niezła gratka dla fanów ostrego grania z lat 80. Autorka scenariusza chce pokazać nie tylko zwariowany świat mocnego łupnięcia, ale również hierarchię panującą wśród najbardziej oddanych fanek. Choć Rose nie była nigdy groupie, trochę się naoglądała i wie, co w trawie piszczy.

Zobaczcie, czego można spodziewać się po tym obrazie:

Opowieść zaczyna się w momencie podróży na rockowy festiwal czterech dojrzałych kobiet. Gdy rozpoczyna się koncert bohaterki zapominają o swoich problemach oraz obowiązkach i tracą głowę dla rockowego świata. Ciekawe, czy w latach młodzieńczych były równie szalone, co 10 najsłynniejszych groupies.

W obrazie wystąpią Joanne Rose, William McNamara oraz Gretchen Bonaduce, zaś za reżyserię będą odpowiedzialni Dena Hysell i Isak Borg. Scenariusz wygrał  w 2014 roku konkursy skierowane do scenarzystów  - Hollywood Screenplay Contest oraz Beverly Hills Screenplay Contest.

Pozostając przy babskiej tematyce, w sierpniu 2015 roku powstał film o kobietach metalu zatytułowany „Soaring Highs And Brutal Lows: The Voices Of Women In Metal”. Słaba płeć? Nic z tych rzeczy!

Zaciekawił Was serial o podstarzałych groupies?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele