20.05.2016 12:08

Skąd się wzięły metalowe mopsy?

Poznajcie genezę narodzin prawdopodobnie najbardziej metalowego gatunku psów. Pomoże Wam w tym kawałek „Pug Song”.

Skąd się wzięły metalowe mopsy?
foto: kadr z wideo

Jakie jest najbardziej metalowe zwierzę? Z pewnością nie brakuje reprezentantów cięższego brzmienia w wielu gatunkach zamieszkujących Ziemię istot, o czym już Was wielokrotnie przekonywaliśmy, pokazując np. metalowe koty czy zwierzęce covery System of a Down albo Linkin Park.

Nie odważymy się podjąć ostatecznej decyzji, na pewno jednak jednymi z bardziej metalowych zwierząt są psy - a pośród nich największymi miłośnikami ciężkiego brzmienia są z pewnością mopsy. Jeden z nich grał na perkusji Metallicę, a jego koledzy popisywali się zdolnościami wokalnymi z zakresu heavy czy black metalu.

Skąd się wzięło to mopsie uwielbienie dla takiej muzyki? Z odpowiedzią przychodzi kawałek „Pug Song”. Zgodnie z przedstawioną w nim teorią, cała historia zaczęła się ponad 2000 lat temu - niestety, szczegółów już nie jesteśmy w stanie dociec, ponieważ cesarz Qin Shi zniszczył zwoje opowiadające o powstaniu mopsów. Wiemy jednak, że 200 lat wcześniej Chińczycy nakazali swoim tybetańskim mastifom kopulować z naprawdę małymi psami.

W ten sposób narodziły się mopsy, z miejsca podbijając serce cesarza, który nadał im identyczne przywileje, co swoim nadwornym kochankom. Następnie Chińczycy rozsyłali swoje pieski w prezencie po całym świecie, zaludniający nimi wkrótce całą kulę ziemską, co znalazło wyraźne odbicie w światowej kulturze. Wszystko toczyło się pięknie aż do XV wieku, kiedy cywilizację dotknęła plaga... kotów.

Jak koty zdominowały świat i doprowadziły niemalże do wyginięcia mopsów? A przede wszystkim: w jaki sposób te urocze pieski wywalczyły sobie z powrotem należyte miejsce w historii? To już musicie zobaczyć na własne oczy.

Wystarczy Wam już metalowych mopsów? Rzućcie też okiem na 50 kotów i psów kochających punk rock albo coś z zupełnie innej beczki: papugi, które kochają cięższe brzmienia.

Jak Wam się podoba „Pug Song”?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele