14.07.2016 14:33

Slash i Axl Rose znowu razem w materiale z trasy

Czy doczekamy się oficjalnego DVD / Blu-ray dokumentującego tournée Not in This Lifetime? Coraz więcej na to wskazuje.

Slash i Axl Rose znowu razem w materiale z trasy
foto: kadr z wideo

Trasa koncertowa Guns N' Roses ze Slashem i Duffem McKaganem w składzie - jak nietrudno było się domyślić - okazała się wielkim sukcesem. Zainteresowanie koncertami jest ogromne, a zespół właśnie ogłosił, że po przerwie na zobowiązania Axla Rose'a wobec AC/DC, wyruszy na podbój Ameryki Południowej. My oczywiście wciąż najbardziej oczekujemy na informacje dotyczące Europy...

Być może oczekiwanie na ogłoszenie występów w okolicy Polski będziemy mogli sobie umilić koncertowym wydawnictwem. Występy trasy Not in This Lifetime są regularnie nagrywane, a w internecie można znaleźć coraz więcej fragmentów profesjonalnych rejestracji, na których możemy przyjrzeć się Axlowi i spółce z bliska i w doskonałej jakości.

Tym razem materiał tego typu wypuściła firma Marka Haefeliego, reżysera odpowiedzialnego wcześniej m.in. za koncertowe filmy „Paul McCartney: The Space Within Us” i „Aerosmith: You Gotta Move”. Filmowcy chwalili się współpracą z Guns N' Roses na swoim Facebooku jeszcze w czerwcu 2016 roku.

Udostępnione na YouTubie wideo zawiera materiały zza kulis, a także fragmenty czterech utworów wykonanych na żywo: „It's So Easy”, „Welcome to the Jungle”, „Live and Let Die” oraz „Sweet Child O' Mine”. Wśród scen z backstage'u najbardziej wzruszające są momenty, w których widzimy Axla i Slasha znowu razem - szczególnie w 8:20, gdzie panowie pozwolili sobie na klasycznego „misia”.

Całe wideo obejrzycie poniżej:

Biorąc pod uwagę jakość zaprezentowanego materiału, można rzeczywiście podejrzewać, że Guns N' Roses myśli o oficjalnym wydawnictwie koncertowym. Następca „Appetite for Democracy 3D” upamiętniający historyczne pojednanie muzyków byłby z całą pewnością mile widziany przez wielu fanów. Gdyby jeszcze udało się na nim zmieścić gościnny występ Stevena Adlera, dawna rodzina Guns N' Roses byłaby niemal w komplecie.

Oprócz samych występów dobrze by było, by zespół zadbał też o zestaw odpowiednich dodatków. Szczególnie interesujące mogłyby być wywiady, z których dowiedzielibyśmy się choćby o kulisach tego, jak doszło do zrealizowania całego przedsięwzięcia pod szyldem Not in This Lifetime. No i może wreszcie byśmy się dowiedzieli, jak to naprawdę było z tym Izzym...

Chcielibyście zobaczyć DVD z trasy Not in This Lifetime?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Guns N Roses Slash Axl Rose