19.06.2019 14:11

Slash opowiedział, jak pomógł gitarzyście Aerosmith i uchronił go przed bankructwem

Joe Perry w latach 80. ze względu na trudną sytuację finansową musiał sprzedać swojego Les Paula. Gitarę kupił Slash i uratował kolegę przed bankructwem.

Slash
Foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Wydawać by się mogło, że gwiazdy rocka takie jak Joe Pery nie wiedzą, co to znaczy kłopoty finansowe. Nic bardziej mylnego. Gitarzysta Aerosmith pod koniec lat 80. był w na tyle słabej sytuacji materialnej, że postanowił sprzedać swoją gitarę za 8 tysięcy dolarów. Kupił ją Slash i tym samym uratował kolegę po fachu od bankructwa.

Slash uratował Joe Perry'ego z Aerosmith od bankructwa

W jednym z ostatnich wywiadów dla Rock Cellar, gitarzysta Guns N' Roses, Slash, wspominał końcówkę lat 80. Jak podaje metalwani.com, powiedział dziennikarzowi, jak pomógł Joe Perry'emu wyjść z finansowego dołka, a przy okazji zyskał cenną gitarę.

Guns N' Roses nowy album
Guns N' Roses nowy album
Przeczytaj także Slash potwierdził, że Guns N' Roses rozpoczął pracę nad nowym albumem. Kiedy możemy spodziewać się płyty?
"

To był najfajniejszy Les Paul. Dobrze znałem tę gitarę i pomyślałem, że jest naprawdę świetna. Nigdy nie wyobrażałem sobie nawet, że trafi na sprzedaż. Ale Gunsi kończyli trasę po Japonii i nagle dostałem telefon, że ktoś sprzedaje gitarę, którą mógłbym być zainteresowany.

Potem okazało się, że należała między innymi do Joe Perry'ego. "

Zobacz też: Zemsta byłej żony Slasha. Kobieta sprzedaje pamiątki męża

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Slash Joe Perry