26.01.2018 16:27

Słynne bliźniaczki Harp Twins zagrały na harfach „Immigrant Song” Led Zeppelin

Są identyczne, obie tak samo utalentowane i obie kochają rocka. Najsłynniejsze harfistki internetu powracają z nowym teledyskiem.

Słynne bliźniaczki Harp Twins zagrały na harfach „Immigrant Song” Led Zeppelin
foto: kadr z wideo

Nie od dziś wiadomo, że bliźnięta często po równo dzielą się talentem. W Polsce najsłynniejszymi bliźniakami świata muzyki są oczywiście bracia Golec, o których od niedawna bardzo głośno w internecie za sprawą memów i zabawnych coverów ich piosenek. Za to w amerykańskiej części sieci królują siostry Kitt.

Bliźniaczki Camille i Kennerly Kitt, znane jako Harp Twins dały się poznać jako utalentowane harfistki. Choć harfa to z pewnością nie jest instrument rockowy ani popowy, to dziewczęta przybliżają go „mainstreamowemu” słuchaczowi za sprawą niezwykłych coverów.

Specjalnością sióstr są harfowe interpretacje motywów ze słynnych filmów i seriali (m.in. „Piraci z Karaibów” i „Wikingowie”) a także wielkich przebojów rocka. Tym razem zajęły się „Immigrant Song” Led Zeppelin, sztandarowym numerem z trzeciego albumu tego zespołu z 1970 roku. Średniowieczna tematyka tego kawałka, który opowiada o podbojach Wikingów, aż prosi się o jego wykonanie w konwencji muzyki dawnej. Jak poradziły sobie z nim blondwłose harfistki? Przekonajcie się sami:

Wcześniej Camille i Kennerly brały już na warsztat utwory między innymi Nightwish („Nemo”), Ozzy’ego Osbourne’a („Crazy Train”), Black Sabbath („Iron Man”), Iron Maiden („The Trooper”), Metalliki („One”) i Blind Guardian („The Bard’s Song”). Wydały już 4 albumy studyjne z coverami - ostatni jak dotąd, „Harp Fantasy 2” z przeróbkami tematów z gier, filmów i seriali ukazał się w 2016. Dziewczęta wystąpiły również w kilku filmach, m.in. „Wykapanym ojcu” Kena Scotta.

Maciej Koprowicz
Tagi: Led Zeppelin Duperele