31.01.2018 15:26

„Smells Like Teen Spirit” Nirvany zaśpiewany w 20 różnych stylach

Niesamowity Anthony Vincent nie przestaje zaskakiwać. Tym razem w stworzeniu kolejnego teledysku pomogli mu fani.

„Smells Like Teen Spirit” Nirvany zaśpiewany w 20 różnych stylach
foto: kadr z wideo

Anthony Vincent to jeden z najlepszych wokalistów na YouTube. Dla strun głosowych twórcy kanału Ten Second Songs nie ma rzeczy niemożliwych. Vincent potrafi doskonale imitować barwy głosu i maniery słynnych wykonawców, co pozwala tworzyć mu bardzo zaskakujące covery.

Popisowym numerem wokalisty jest wykonanie kilka piosenek różnych muzyków w stylu jednego artysty – niedawno zaśpiewał 10 utworów w stylu Metalliki oraz 10 utworów w konwencji Korna. Zdarza mu się jednak odwrócić pomysł i wykonać jeden znany utwór w stylu wielu wykonawców - w ten sposób przerobił m.in. „Chop Suey” System Of A Down, „Feel Good Inc.” Gorillaz i „Despacito” Luisa Fonsiego.

Teraz zajął się słynnym „Smells Like Teen Spirit” Nirvany, który wykonał w 20 innych stylach. O pomoc poprosił swoich fanów na YouTube, a tym oczywiście nie brakowało fantazji. Zaproponowali m.in. style The Killers, Panic! At The Disco, Volbeat, Boston, Evanescence, a nawet… muzyki z windy. Posłuchajcie, jak to wyszło:  

To nie jedyna ciekawa wersja „Smells”, która krąży po sieci. Niejaki Sleep Good przedstawił poppunkową, optymistyczną wersję klasyka grunge'u. Sprawdźcie też hit Nirvany w wersji jazzowej, zagranej na dziecięcych instrumentach albo rosyjskiej.

Maciej Koprowicz
Tagi: Nirvana Duperele