06.02.2019 13:18

Śpiewaczka operowa zaskoczyła wykonaniem "Bohemian Rhapsody" w talent show

Jak utwór Queen "Bohemian Rhapsody" brzmiałby w wykonaniu operowej diwy? Ta kobieta udowodniła, że operę i rock można błyskotliwie połączyć w jedną całość.

Operowa śpiewaczka wykonała Queen
foto: kadr z wideo

W związku z pojawieniem się w kinach filmu "Bohemian Rhapsody" sporo mówi się ostatnio o Queen i fani chętnie sięgają po piosenki zespołu. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się legendarny "Bohemian Rhapsody" - 6-minutowy utwór został wybrany przez Queen na singiel promujący album "A Night at the Opera" i muzycy odnieśli spory sukces z tą piosenką, chociaż wytwórnia nie chciała w ogóle słyszeć o tak długim singlu. Utwór nadal cieszy się sporą popularnością i jest to najczęściej streamowana piosenka z XX wieku.

Operowa śpiewaczka zaśpiewała "Bohemian Rhapsody" w talent show

Utwór "Bohemian Rhapsody" to rockowa opera, którą można słuchać w kółko. Jak brzmiałaby ta piosenka, gdyby została wykonana przez zawodową operową śpiewaczkę? Freddie Mercury miał słabość do operowych diw, zatem poniższe nagranie na pewno przypadłoby mu do gustu.

10 uczestników talent show wykonujących Queen
10 uczestników talent show wykonujących Queen
Przeczytaj także 10 uczestników talent show wykonujących Queen

Cristina Ramos wygrała hiszpańską edycję Mam Talent, w którym wykonała m.in. utwór AC/DC. Postanowiła wystąpić również w amerykańskiej edycji programu, w której zaśpiewała "Bohemian Rhapsody" pięknym sopranem, jak również zaskoczyła jurorów, gdy po operowym wstępie zaprezentowała się z zupełnie innej "rockowej" strony. Publiczność była w szoku i głośno oklaskiwała ten występ:

Sukces filmu "Bohemian Rhapsody"

O Queen jest bardzo głośno - film "Bohemian Rhapsody" otrzymał aż 5 nominacji do Oscara, jak również może pochwalić się dwoma statuetkami Złotych Globów w kategoriach Najlepszy film dramatyczny oraz Najlepszy aktor dramatyczny.

Zobacz także: >> Marc Martel zaśpiewał "Bohemian Rhapsody" identycznie jak Freddie. Film ma już 10 milionów wyświetleń <<

Produkcja ukaże się już 4 marca 2019 na DVD, które zostanie wzbogacone o ponad 20 minut dodatkowego materiału. W sieci pojawiło się już nagranie "Crazy Little Thing Called Love" z Live Aid, które nie zobaczyliśmy w kinie. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen