10.10.2017 15:29

SpongeBob skomentował płyty Radiohead

Żółta gąbka trafnie skomentowała krążki kapeli i sam Jonny Greenwood zachwycił się tym wykonaniem!

SpongeBob skomentował płyty Radiohead
foto: kadr z wideo

Dyskografia Radiohead jest bardzo różnorodna i tak naprawdę krytycy często łapią się za głowę, gdy mają oceniać krążki zespołu. Nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać po kapeli, również ukazaniu się ostatniego krążka „A Moon Shaped Pool” towarzyszyła aura tajemniczości.

Jednak ktoś zdołał trafnie podsumować całą dyskografię formacji i tą osobą okazał się być żółty dziwny stwór - SpongeBob. W minutowym nagraniu płyty powiązano ze scenami z popularnego animowanego serialu. Tym samym do albumu „Pablo Honey” podłożono scenę, gdzie żółta gąbka gra na gitarce przy ognisku, „The Bends” nawiązuje do płaczącego Spangeboba, natomiast „Ok Computer” połączono ze sceną pokazującą znudzonego pracownika biurowego.

Zobaczcie, które sceny podłożono pod albumy „Amnesiac”, „Hail to the Thief” czy „A Moon Shaped Pool”.

Jak widać sam Jonny Greenwood zachwycił się tym nagraniem udostępniając je na swoim Twitterze. Jego wpis udostępnił dalej Thom Yorke.

Radiohead ostatnio połączył siły z Hansem Zimmerem na potrzeby dokumentu BBC „Błękitna planeta II”. W produkcji pojawi się utwór „(Ocean) Bloom” - nowa wersja numeru Radiohead „Bloom” z płyty „The King of Limbs”, w której pojawia się orkiestra dyrygowana przez Zimmera.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Radiohead