21.09.2017 15:32

„Stary niedźwiedź mocno śpi” na metalowo zniszczy Wasze dzieciństwo

Jak wypadł ponadczasowy dziecięcy hit w wersji ciężkiej niczym... niedźwiedź?

„Stary niedźwiedź mocno śpi” na metalowo zniszczy Wasze dzieciństwo
foto: kadr z wideo

Piosenka o starym niedźwiedziu, który mocno śpi to żelazna pozycja w każdym przedszkolnym słowniku. Znana wszystkim melodia od razu przywołuje miłe wspomnienia beztroskiego dzieciństwa, mimo że wymowa utworu jest przecież dość makabryczna. Dzieci śpiewają, że chodzą na palcach, by nie obudzić strasznego niedźwiedzia, bo kiedy misiek się zbudzi, to je pożre…

Wersja piosenki o niedźwiedziu, nagrana przez youtuberów z kanału Na metalowo zdaje się sugerować, że ta mroczna wizja się spełniła. Możemy ją zresztą obejrzeć w zrealizowanym do utworu teledysku, przygotowanym przy użyciu zaawansowanych programów graficznych. Tak samo jak utrzymany w stylu kina gore klip, metalowa interpretacja dziecięcego szlagieru raczej nie nadaje się dla dzieci. Zamiast spokojnej, kojącej melodii słyszymy ciężkie gitary i ryk godny niedźwiedzia. Posłuchajcie sami:

Youtuberzy z kanału Na metalowo, zgodnie ze swoją nazwą, specjalizują się w ciężkich przeróbkach znanych utworów, które są od metalu tak dalekie, jak to tylko możliwe. W ich wykonaniu możemy posłuchać na przykład rapowego hitu 5 2 Dębiec, „To my Polacy”, kultowej „Białej flagi” Republiki czy „Bierz co chcesz” discopolowej Shazzy. Miłośnicy nostalgicznych podróży do dzieciństwa powinni też sprawdzić ich wersję „A ja wolę moją mamę” Majki Jeżowskiej.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele