08.02.2017 12:03

„Stayin' Alive” Bee Gees w metalowej wersji

Jeden z największych przebojów w historii disco doczekał się efektownego metalowego coveru. Zobaczcie grupę Tragedy w akcji.

„Stayin' Alive” Bee Gees w metalowej wersji
foto: kadr z wideo

Jeśli Bee Gees, no to wiadomo - „Gorączka sobotniej nocy” na całego. Bracia Gibb byli mistrzami tanecznych rytmów disco, co udowodnili w wielu przebojach, którymi na stałe zapisali się na playlistach z najbardziej uzależniającymi kawałkami muzyki popularnej. „Stayin' Alive” to zaledwie jeden z nich - ale jaki!

W 2011 roku przeprowadzono w Wielkiej Brytanii ankietę na ulubiony kawałek Bee Gees w całym kraju - utwór z kinowego przeboju z Johnem Travoltą zajął piąte miejsce. To jednak wystarczająco wysoka lokata, by przez 40 lat numer doczekał się niezliczonych przeróbek, czy to na amatorskich imprezach karaoke, czy też przez bardziej doświadczonych muzyków.

Swoją interpretację tego szlagieru disco zaproponował już nawet jeden z naszych ulubionych YouTuberów, Leo Moracchioli. Dziś mamy dla Was coś jeszcze bardziej szalonego: teledysk przygotowany do coveru przez formację Tragedy. Niech Was jednak nie zmyli szyld - to żadna tragedia, a pełnoprawny metalowy tribute band Bee Gees!

Panowie podchodzą do swojego hobby z należytą pieczołowitością i powagą, co ilustruje ten utrzymany w odpowiednim klimacie klip. Wystarczy spojrzeć na stylówę muzyków i to, co rozpalają pod sceną, by nie mieć wątpliwości, że to odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu. Kiss i Steel Panther byliby dumni.

Przekonajcie się na własne oczy:

Jeśli lubicie pop i disco przerabiane na metal, mamy dla Was więcej. Sprawdźcie, jak w ostrzejszych wersjach wypadły „Sexy and I Know It” LMFAO, „Macarena” Los del Rio, „Chandelier” Sii, „Like A Virgin” Madonny, „Scatman” Scatmana Johna, „Money, Money, Money” Abby, „Somebody That I Used To Know” Gotye czy „Can't Stop the Feeling” Justina Timberlake'a.

Jak Wam się podoba metalowy cover „Stayin' Alive”?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele