12.12.2016 12:57

Sting zachwycony polskim jedzeniem

Lider The Police dołączył do grona zagranicznych artystów zakochanych w naszych rodzimych potrawach. Co konkretnie go kupiło?

Sting zachwycony polskim jedzeniem
foto: AFP / East News + Bóg Pejnta

Powiadają, że najkrótsza droga do serca wiedzie przez żołądek. Jeśli wierzyć tym słowom, Polska na długo zostanie w pamięci twórcy „The Dream of the Blue Turtles”. Być może też CBA wcale nie ma już po co sprawdzać szczegółów organizacji koncertu Stinga w Toruniu, który miał miejsce 8 grudnia 2016 w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Powód dodatkowej wizyty wokalisty w Polsce mógł być bowiem bardzo prozaiczny: po prostu przyjechał nad Wisłę... najeść się klusek. Wychodzi bowiem na to, że muzyk nie dał się porwać powszechnemu na całym świecie zachwytowi nad pierogami, a bardziej przypadły mu do gustu zwyczajne kluski.

Ze zdjęcia opublikowanego na oficjalnym profilu artysty możemy wywnioskować, że potrawa zostały mu podana w towarzystwie klasycznego rosołu. Niepokoić może wyraźnie zaznaczona obecność mięsa, jednak według doniesień Międzynarodowego Związku Wegetarian muzyk powrócił lata temu do jedzenie mięsa, a tak naprawdę nie ma pewności, czy kiedykolwiek był pełnoprawnym wegetarianinem.

Czy jednak Sting naprawdę nie miał wcześniej do czynienia z arcydziełem potraw mącznych w rodzimej Wielkiej Brytanii? A może - podobnie jak nasz Stachursky - w myśl zdrowego stylu życia odżywiał się dotąd wyłącznie energią słoneczną?

Możemy się tylko domyślać - samo zdjęcie pozostaje jednak faktem:

"

Kluski w Toruniu był przepyszny. Dziękuję, Polsko, za niezapomnianą wizytę. "

Dobrze przynajmniej, że organizatorzy odpowiedzialni za opiekę nad Stingiem w trakcie jego wizyty w Polsce faktycznie poczęstowali go daniem noszącym jeszcze jakieś znamiona rodzimej kuchni, zamiast pójść po linii najmniejszego oporu i zabrać go np. na kebab. Fani artysty już wyliczają na jego Facebooku, jakich potraw jeszcze powinien skosztować następnym razem:

"

Musisz spróbować pierogów, kwaśnicy, gołąbków, zalewajki, schabowego z ziemniakami i kapustą, bigosu i wielu więcej. Czekamy na twoją kolejną wizytę! "

Na to ostatnie nie trzeba będzie długo czekać - Sting ma już w planach pełnowymiarowy polski występ, który odbędzie się 27 marca 2017 roku na warszawskiej hali Torwar. Tymczasem to nie jedyny zagraniczny celebryta, którego zachwyciła ostatnimi czasy polska kultura. Tom Hanks chwalił się na swoim Facebooku Maluchem, a ex-gitarzysta Motorhead otwarcie zachęcał polskich fanów do wzięcia dla niego pierogów w wywiadzie udzielonym serwisowi Antyradio.pl.

A Wy czym jeszcze byście poczęstowali Stinga po koncercie w Polsce?

Jakub Gańko
Tagi: #Duperele #Sting