27.08.2015 12:29

Suicide Silence: Dla pieniędzy nagrywają idioci

W muzyce najważniejsze są szczere intencje. Niektórzy jednak tworzą nie z miłości do grania, a dla zysku. Dla takich artystów muzycy Suicide Silence mają wyciągnięty środkowy palec.

Suicide Silence: Dla pieniędzy nagrywają idioci
foto: 0000554/Reporter/East News

Sukces to jest to, co chciałby osiągnąć każdy wykonawca. Razem z nim idą w parze profity finansowe. Nie ma w tym nic złego, jest to wręcz pożądany stan, gorzej jednak, jeśli pęd za stosami banknotów przysłoni to, co najważniejsze - wartość sztuki.

Muzycy Suicide Silence, wokalista Eddie Hermida i gitarzysta Mark Heylmun, w ostrych słowach skrytykowali artystów, którzy tworzą wyłącznie dla możliwości oglądania kolejnych zer na swoich kontach bankowych. Hermida powiedział:

"

Jeżeli ludzie chcą słuchać twoich nagrań na YouTube, to serwis licząc kliknięcia robi tym samym bardzo pożyteczną rzecz. Jeśli uda ci się zebrać odpowiednio dużo odbiorców, to YouTube może chcieć wypłacić ci za to pieniądze, ale nie po to się to robi. Jednak, jeżeli tworzysz muzykę tylko z tego powodu, to jesteś pieprzonym idiotą. Niech ci debile, którzy starają się wycisnąć każdą monetę ze sztuki po prostu zdechną. "

Koledze z zespołu wtórował gitarzysta kapeli, Mark Heylmun, wymierzył też werbalne ciosy w stronę tych, którzy narzekają na brak pieniędzy uzyskanych z udostępniania swoich utworów w sieci:

"

Przygotuj lepszy materiał, to może ludzie go kupią. Odbiorcy niech posłuchają tego na YouTube, jeśli ich nie stać na sprawienie sobie płyty, a jak ich stać, to niech wesprą muzyków. "

Oberwało się również całemu przemysłowi muzycznemu. Członkowie Suicide Silence stwierdzili, że nim pieniądze docierają do artystów, to zbyt wiele osób próbuje się do nich dobrać po drodze. To zdaniem muzyków sprawia, że cała branża się wali i w końcu całkowicie upadnie, bo chciwość nigdy nie będzie w stanie wygrać.

A jak to jest z tymi zarobkami wśród zespołów? Wiedzę na ten temat można zaczerpnąć z prześledzenia tego ile zysku przynoszą rockowe i metalowe koncerty lub zaglądając do listy 15. najlepiej sprzedających się rockmanów.

Zgadzacie się z muzykami Suicide Silence?

Robert Skowroński
Tagi: #Duperele #Suicide Silence