26.06.2016 16:15

System of a Down akustycznie nad brzegiem morza

Leo Moracchioli zamienił przestrzeń swojego studia na brzeg morza, a perkusję i przestery zastąpił gitarą akustyczną. Posłuchajcie jego wykonania „Aerials”.

System of a Down akustycznie nad brzegiem morza
foto: kadr z wideo

Do tej pory YouTuber brał na warsztat przede wszystkim popowe kawałki, trafiały się też te reggae'owe od Boba Marleya, był też nawet motyw znany z serialu „Przyjaciele”. Wszystkie je łączył jeden czynnik - Leo Moracchioli każdy stworzony cover prezentował w metalowej wersji.

Tym razem jednak muzyk wziął na warsztat utwór, który już w oryginalne nie jest pozbawiony ciężaru. Aby zatem zachować przewrotność wobec prezentowanych przeróbek, Moracchioli chwycił za gitarę akustyczną. W celu dodania do takiej aranżacji większej dozy liryzmu, możemy zobaczyć, jak YouTuber zasiada nad brzegiem morza i oddaje się nie tylko szumowi fal, ale i płynącym z jego instrumentu dźwiękom (teledysk realizowany był w hiszpańskim Alicante).

Przypominamy, że „Aerials” pochodzi z płyty „Toxicity”, czyli drugiego studyjnego krążka wydanego w 2001 roku przez System of a Down. Autorami słów tego utworu są Serj Tankian oraz Daron Malakian. Teledysk do tego numeru nakręcił David Slade oraz Shavo Odadjiana, basista grupy. Zresztą sam Leo Moracchioli poprzez zdobiącą jego twarz brodę bardzo przypominam tego muzyka ormiańskiego pochodzenia. Gdyby jeszcze YouTuber ogolił się na łyso mielibyśmy do czynienia z niemal idealną kopią :)

Posłuchajcie „Aerials” w akustycznej wersji:

Leo Moracchioli ma na swoim koncie sporo muzycznych przeróbek. Wystarczy wspomnieć o „Stayin' Alive” Bee Gees, „Macarenie” Los del Rio, „Money, Money, Money” Abby czy „Get Lucky” Daft Punk. To jednak nie koniec, bowiem muzyk wziął też na warsztat „Eye of the Tiger” Survivor, „California Dreamin'” od The Mamas & the Papas, „Pocker Face” Lady Gagi, „Like A Virgin” Madonny, „Chandelier” Sii, „Vertigo” U2 czy „Girls Just Want To Have Fun” Cyndi Lauper i zaprezentował te numery w ciężkiej wersji.

Jak oceniacie „Aerials” w tak zaaranżowanej akustycznej wersji?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Leo Moracchioli