19.10.2017 14:43

Szalony lutnik zbudował siedemnastostrunową gitarę dla Jareda Dinesa

Trzy razy więcej strun to znaczy trzy razy więcej zabawy. A to wszystko na jednym, ultra grubym, gryfie.

Szalony lutnik zbudował siedemnastostrunową gitarę dla Jareda Dinesa
foto: kadr z wideo

Jared Dines to osobowość w świecie muzycznym nietuzinkowa. Youtuber prezentuje bardzo ciekawe pomysły w sposób świeży i zabawny. W pewnym sensie jest również pionierem na metalowej scenie popularnego serwisu z wideo. Dlaczego pionierem? Bo będzie używał siedemnastostrunowej gitary.

Olson Guitarworks z New Hempton w New Hempshire zapowiedziało, że zbudowało nowy rodzaj gitary specjalnie dla amerykańskiego gitarzysty. Wiosło wizualnie wzorowane jest na sygnowanych przez Dinesa gitarach firmy Chapman. Czynnikiem wyróżniającym instrument jest jednak prawie trzykrotna ilość strun w porównaniu do standardowych sześciostrunowych gitar.

Na szczęście pracownicy Olson Guitarworks zamieścili zdjęcia gitary obok człowieka, żebyśmy wszyscy mogli zobaczyć jak masywny jest to instrument:

"

Zbudowaliśmy siedemnastostrunowy instrument dla youtubera Jareda Dinesa. Sprawdzajcie jego kanał, aby zobaczyć ją w akcji! "

Jared Dines oficjalnie potwierdził informacje, udostępniając post OG na swoim Facebooku, podpisując go „Djent 2017 nadchodzi”. Znając życie, youtuber zamontuje jedną strunę i nagra filmik z serii „jak brzmi Queen zagrany w strojeniu G”. Być może jednak Dines faktycznie będzie używał wszystkich 17 strun.

Nam pozostaje jedynie czekać na efekty dźwiękowe współpracy Dinesa z Olson Guitarworks.

Kamil Kacperski
Tagi: #Duperele #Jared Dines