01.03.2017 13:08

TOP 10 znanych riffów zagranych od tyłu

W takiej wersji znane wszystkim riffy nie brzmią już tak błyskotliwie. Posłuchajcie, jak pewien YouTuber postanowił sprofanować słynne utwory.

TOP 10 znanych riffów zagranych od tyłu
foto: kadr z wideo

Każdy rozpoczynając naukę gry na jakimś instrumencie zaczyna od kopiowania znanych i lubianych muzyków - kto nie chciałby grać tak jak David Gilmour czy Brian May? W końcu, gdy już zedrzesz skórę na palcach do reszty i znasz znane riffy na pamięć chcesz trochę poszaleć i zaczynasz kombinować ile wlezie.

Jednym z pomysłów jest odegranie znanych kawałków od tyłu, zawsze to jakieś wyzwanie. David Wallimann właśnie podjął się takiego zadania i stworzył nagranie, w którym zagrał oklepany riffy od tyłu. W takich wersjach numery Lenny'ego Kravitza, Black Sabbath, Pink Floyd, The Rolling Stone, Deep Purple czy Aerosmith brzmią jakoś chaotycznie i słynne riffy nie robią już takiego potężnego wrażenie jak w oryginalnych wersjach.

Zresztą przekonajcie się sami na własne uszy:

Oczywiście takie eksperymenty nie są niczym nowym. Przykładem jest SteveTerreberry, który również zagrał od tyłu riffy z numerów Pantery czy The White Stripes. Natomiast Rob Scallon zaprezentował od tyłu cały utwór „Enter Sandman” Metalliki.

Muzycznych eksperymentów w wykonaniu YouTuberów naprawdę nie brakuje. Muzycy sprawdzili już, jak brzmi Metallica, Slayer i Judas Priest bez przesteru, jak również zaprezentowali utwory Slipknota czy Pantery bez efektu gitarowego. Oczywiście YouTuberzy nie zwalniają tempa i co rusz prezentują kolejne przeróbki, eksperymenty i muzyczne żarciki, aż ciężko za tym wszystkim nadążyć!

A Wy graliście kiedyś riffy gitarowe od tyłu?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele