29.08.2016 14:58

Tatuaż to pieczęć diabła?

Masz tatuaż? Będziesz smażyć się w piekle - tak przynajmniej twierdzi gdańskie duszpasterstwo...

Tatuaż to pieczęć diabła?
foto: Reporter / East News; Caryca Pejnta

Kiedyś tatuaże posiadali głównie ludzie z niechlubną przeszłością - pierwszego tatuażu Ozzy Osbourne dorobił się właśnie siedząc za kratkami. Oczywiście również przedstawiciele subkultur czy rockmani dołączyli do fanów ozdabiania swojego ciała właśnie w ten sposób. Z biegiem lat tatuaże stały się modne i mnóstwo ludzi chętnie robi sobie dziary, żeby wyróżnić się w ten sposób z tłumu.

Większość podchodzi do tej sprawy jak do zwykłej ozdoby, inni stawiają na tatuaże ukazujące ich muzyczne upodobania i tym samym nierzadko można spotkać melomanów z rockowymi i metalowymi dziarami przedstawiającymi twarze słynnych muzyków czy logo ulubionych formacji. Niektórzy stawiają też na efektowne symbole, które mogą nieco speszyć grzeczne dziewczynki. Tak czy siak posiadanie tatuażu nawet, gdy przedstawia niewinny motyw, jest „pieczęcią diabła”.

Gdańskie Centrum Informacji o Sektach stworzyło plakat, by ostrzec ludzi przed zejściem na złą ścieżkę i sprzedanie duszy. Do takiej właśnie sytuacji dochodzi, gdy robisz sobie tatuaż, który według duszpasterstwo jest „samookaleczeniem nadającym naszemu ciału trwały znak otwierający nas na złego ducha”.

Co więcej dziary uzależniają tak samo jak inne używki, zresztą to mogą potwierdzić osoby, które raz zrobiły tatuaż i wiedzą, że ciężko jest się zatrzymać. Na plakacie możemy wyczytać, że to wszystko sprowadza do próżności i grzechów nieczystych.

Nie daj Boże sobie zrobić dziarę, która bezpośrednio nawiązuje do satanistycznych symboli, bo „dochodzi tu do podpisania cyrografu czyli oddania się złemu duchowi w niewolę”. Takie osoby będą smażyć się w piekle i imprezować razem z diabłem. Nawet księża egzorcyści spotykali się z takimi przypadkami, gdy szatan nie chciał oddać opętanego, który oszalał właśnie po wytatuowaniu sobie szatańskich symboli na swoim ciele.

Zatem jeśli jesteście właścicielami dziar powinniście je natychmiastowo usunąć i się wyspowiadać. Ciało jest świątynią Ducha Świętego i lepiej żeby nie „upiększać” tej świątyni.

Zobaczcie, jakie jeszcze informacje znalazły się na tym plakacie:

foto: wykop.pl/ludzie/michalkosecki

Co na to fani tatuaży i ich oprawcy, którzy stoją za dziarami? Liczba wytatuowanych osób stale rośnie, zresztą niejednokrotnie prezentowaliśmy galerię z wytatuowanymi kobietami czy dziary w 3D, które są niczym małe dzieła sztuki.

Szatan czai się cały czas gdzieś w krzakach i tylko czyha, by znaleźć kolejną ofiarę. Nie tylko tatuaż jest sprawką nieczystych duchów. Niektórzy doszukują się szatana w bajkach Disneya, zaś The Satanic Temple wpadł na pomysł, żeby wielbić diabła już od najmłodszych lat dzięki satanistycznym zajęciom po lekcjach. Nigdy nie wiesz, gdzie się czai diabeł...

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele