02.07.2015 10:18

The Dillinger Escape Plan z „gejowskimi” koszulkami

Muzycy zespołu dla zamanifestowania swojego poparcia dla związków tej samej płci wypuścili koszulki upamiętniające dzień legalizacji małżeństw homoseksualistów w USA. Zobaczcie wzory i poznajcie przesłanie grupy.

The Dillinger Escape Plan z „gejowskimi” koszulkami
foto: merchlimited.com

Swoje poparcie dla sprawy wyraził też ostatnio Maynard James Keenan. Muzyk opublikował swoje oświadczenie, w którym krytykuje środowiska konserwatywne sprzeciwiające się zalegalizowaniu związków homoseksualistów. Członkowie The Dillinger Escape Plan wykorzystali tę sytuację do stworzenia specjalnych T-shirtów, z których dochód zostanie przeznaczony na szczytny cel:

"

Decyzja w sprawie małżeństw tej samej płci była ważnym krokiem dla społeczności LGBTQ i dla ludzkości w ogóle, jednak w dalszym ciągu jest całe mnóstwo pracy do wykonania w kwestii walki i uporania się z dyskryminacją i jej okropnymi efektami mającymi wpływ na każdą ludzką jednostkę, jak i całą zbiorowość. 50% dochodu ze sprzedaży tych koszulek zostanie przeznaczone na The Trevor Project, krajową organizację, która działa w obrębie zapobiegania samobójstw lesbijek, gejów, biseksualistów, osób transgenderowych młodych ludzi w wieku między 13 a 24 rokiem życia. Sprzedaż działa całą dobę. "

Oto jak prezentują się wzory koszulek The Dillinger Escape Plan:

dillinger-shirt
dillinger

Poparcie metalowców wobec mniejszości seksualnych wywołało wśród niektórych fanów zespołu niedowierzanie i falę krytyki. Tak do niej ustosunkowali się muzycy:

"

Musieliśmy usunąć część komentarzy osób, które były zawiedzione naszym stanowiskiem w sprawie małżeństw homoseksualistów. Nie było tego za dużo, ale jednak. Nawet gdyby był jeden dalej uznalibyśmy to za szokujące. Teraz, aby na dobre pozbyć się tych ludzi z grona naszych fanów, z dumą prezentujemy najbardziej „gejowską” koszulkę w historii muzyki - pegaza, z penisem zamiast rogu ejakulującego ogromną tęczę. "

Metalowy #lovewins :)

Jak Wam się podobają koszulki The Dillinger Escape Plan?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele The Dillinger Escape Plan