24.05.2016 10:28

„The Sound Of Silence” Disturbed w amerykańskim „Tańcu z gwiazdami”

Głuchoniemy uczestnik programu poprosił Disturbed o zgodę na wykorzystanie jego słynnego coveru. Zobaczcie, jak para zatańczyła do tej kompozycji.

„The Sound Of Silence” Disturbed w amerykańskim „Tańcu z gwiazdami”
foto: kadr z wideo; Amy Harris / REX / Shutterstock / East News

Utwór duetu Simon & Garfunkel był singlem promującym album „Sounds of Silence” z 1966 roku. Disturbed postanowił zaprezentować cover popularnego numeru na płycie „Immortalized”, który ukazał się w sierpniu 2015 roku.

„The Sound Of Silence” spotkał się z dobrym przyjęciem fanów. Sam David Draiman był zadowolony z tego, że wykonał ten utwór, bowiem miał możliwość pokazać się z zupełnie innej strony jeśli chodzi o jego wokalne możliwości.

Uczestnicy 22. amerykańskiej edycji „Tańca z gwiazdami” wpadli na pomysł, by wykorzystać właśnie ten cover i za jego pomocą opowiedzieć historię niepełnosprawnych osób.

Głuchoniemy Nyle DiMarco, który tańczy w parze z Petą Murgatroyd, zgłosił się do Disturbed, by poprosić o pozwolenie na wykorzystanie coveru „The Sounds Of Silence”. Zespół poinformował o tej sytuacji opisując całą historię na swoim profilu na Facebooku:

"

Nyle napisał do nas e-maila pytając o możliwość użycia naszej wersji utworu, który go zainspirował. Ma on również nadzieję, że dzięki temu przekaże ważniejszą wiadomość, by pomóc ludziom zrozumieć historię głuchoniemych. "

Dla formacji jest to spory zaszczyt, że właśnie jej interpretacja utworu wybrzmiała w ważnej sprawie.

Zobaczcie taniec pary do utworu „The Sound Of Silence”:

Nyle DiMarco pisząc list do Disturbed wspomniał o historii głuchoniemej społeczności i o tym, jak życie takich ludzi utrudniło się po międzynarodowym kongresie nauczycieli niesłyszących w 1880 roku w Milanie.

Zniesiono wówczas równość języka migowego i mowy fonicznej, co spowodowało sporo uniedogodnień dla osób niepełnosprawnych:

"

Z powodu konferencji, która prawie spowodowała śmierć kultury wiążącej się z osobami głuchoniemymi, nadal próbujemy wyjść z ciemności. Właśnie założyłem Nyle DiMarco Foundation, która skupia się na głuchoniemych dzieciach. Pracujemy z senatorami USA, by stworzyć projekt ustawy, który uchwala bilingwizm (język migowy oraz angielski), ponieważ naukowcy udowodnili, że to dobrze wpłynie na głuchonieme dzieci. "

Taniec przy akompaniamencie coveru „The Sound Of Silence” był kolejnym sposobem na to, by pokazać problem komunikowania się osób głuchoniemych. Oczywiście ta akcja nie zmieni radykalnie sytuacji osób niepełnosprawnych, ale na pewno da do myślenia tym, którzy nie wiedzieli o takich trudnościach.

Jak oceniacie taniec do utworu „The Sound Of Silence”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Disturbed