10.11.2017 16:46

Top 10: Heavymetalowe utwory o heavy metalu

O czym opowiadają teksty metalowych kawałków? Wiadomo – o szatanie, smokach, gołych babach i… metalu.

Top 10: Heavymetalowe utwory o heavy metalu
foto: Pete Doherty/Retna/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS, AP/EAST NEWS

5. Helloween – „Are You Metal?”

Niemcy z Helloween wyznają w tym utworze swoją miłość do metalowego hałasu i zachęcają do „metalowego coming outu”. No powiedz szczerze – jesteś metalem?

4. Exodus – „Metal Command”

Niektórzy metalowcy marzą o wolności słuchania swojej muzyki, inni mają odmienne cele – pragną, by metal podbił cały świat i słuchali go wszyscy. „Nasze legiony nie okazują miłosierdzia/Zbliża się ostatnia godzina/Dźwiękowy wybuch ogłusza/Przebija się przez twoje uszy”.

3. Venom – „Black Metal”

Najsłynniejszy manifest jednego gatunku w historii rocka. Brytyjczycy z Venom tym jednym kawałkiem ustanowili zupełnie nowy nurt w heavy metalu. „Czarna jest noc, za metal walczymy/Wzmacniacze zaraz wybuchną/Energia krzyczy, magia i sny/Satan nagrywa pierwszą nutę”. I wszystko w temacie.

2. Manowar – „Die For Metal”

Credo heavymetalowego kościoła, napisane przez papieża Joeya I. „Trzymaj głowę wysoko/Wznieś pięść w powietrze/Graj metal głośniejszy niż piekło”.

1. Metallica – „Metal Militia”

 „Walczymy za jedną sprawę/Skóra i metal to nasze mundury/Chronimy to, czym jesteśmy/Łączymy się, by zdobyć świat heavy metalem”. Metalowcy wszystkich krajów, łączcie się!

Maciej Koprowicz
Tagi: #Duperele