09.11.2017 16:02

Top 20: Przeboje pop z gitarowymi solówkami

Solówki kojarzą nam się z rockiem, ale i gwiazdy pop od czasu do czasu ubarwiają nimi swoje hity.

Top 20: Przeboje pop z gitarowymi solówkami
foto: imago stock&people/EAST NEWS, David Seelig/Polaris/East News

15. Shania Twain -„Man! I Feel Like A Woman”

Kanadyjskiej gwieździe pop Shanii Twain bliżej było do country, niż do rocka, ale nie była niewrażliwa na uroki gitary elektrycznej. W wielkim przeboju 1999 roku słyszymy świetne, bluesrockowe solo w wykonaniu Dana Huffa.

14. Robert Palmer – „Addicted To Love”

Teledysk do hitu Shanii był dowcipną, kobiecą odpowiedzią na klip do „Addicted To Love” Roberta Palmera, w którym mocno umalowane modelki nieudolnie udawały grę na instrumentach. Przy okazji gitarzystka „udawała” naprawdę udane solo.

13. Tears For Fears – „Shout”

Utwór często brany za dokonanie Depeche Mode. Jeden z najlepszych kawałków syntezatorowej dekady 80. ubarwia zdecydowanie rockowa solówka, co musiało w 1984 roku być szokiem dla fanów grupy Rolanda Orzabala.

12. Jonas Brothers – „Lovebug”

Już widzimy Wasze zdziwienie – nie spodziewaliście się idoli nastolatek na tym portalu, prawda? Ale ich obecność jest tutaj w pełni uzasadniona, bo do zdecydowanie popowego „Lovebug” wpletli naprawdę fajną solówkę.

11. Starship – „Nothing's Gonna Stop Us Now”

Grupa Starship wyewoluowała z psychodeliczno-rockowego Jefferson Starship, ale w latach 80. na całego poszła w pop. Nie zapomniała jednak o swoich korzeniach – w ich megahicie z 1987 roku Greg Chaquito popisuje się konkretną solówą.

Maciej Koprowicz
Tagi: #Duperele #TOP