13.09.2017 12:48

T-shirt Rammsteina za ponad 2,5 tysiąca złotych

Rammstein zespołem dla bogaczy? Markowe koszulki zespołu osiągają zawrotne ceny.

T-shirt Rammsteina za ponad 2,5 tysiąca złotych
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EAST NEWS

Niemiecki zespół nie kojarzy się specjalnie z elegancją, tym bardziej, że muzycy biegają po scenie w tak szykownych strojach, jak choćby fartuch rzeźnicki. Może to jednak tylko poza – koncertowe zachcianki artystów świadczą o tym, że lubią luksus.

„Tak jakby luksusowo” poczuć się można, nosząc sygnowane nazwą grupy t-shirty albo bluzy z kapturem, których linię stworzyła francuska grupa modowa Vetements. Francuzi słyną z łączenia awangardowej mody z ulicznym stylem ubierania. Efektem ich prac są między innymi dresy, które w Polsce kupić można za drobne kilka tysięcy złotych.

Firma w ofercie ma również „merch” znanych zespołów. T-shirt Rammsteina z motywem z okładki albumu „Sennsucht” (czyli twarze muzyków poddane okrutnym torturom) wygląda jak każda inna koszulka. Z tym że żadna inna koszulka nie da Wam tyle prestiżu. Produkt Vetements kosztuje bowiem 740 dolarów (według obecnego kursu wymiany to około 2640 złotych)! Nieco tańsze są rammsteinowe bluzy z kapturem – 690 dolarów (około 2460 PLN), tyle tylko, że zdążyły już się wyprzedać.

rammstein

Ceny są o tyle absurdalne, że w oficjalnym sklepie Rammsteina sygnowane przez zespół ciuchy można kupić znacznie taniej. Bluzy z kapturem kosztują tam przeciętnie 55 euro (około 235 złotych). Najdroższy t-shirt w ofercie zespołu, stylizowany na koszulkę piłkarskiej kadry Niemiec, wyceniony jest na 60 euro (256 złotych).

Spotkanie światów rocka i mody czasem przynosi dziwaczne efekty. Sieciówka H&M sprzedawała na przykład t-shirty z logotypami… nieistniejących zespołów metalowych. Z kolei znane z tego, że są znane siostry Jenner wywołały skandal, wypuszczając linię koszulek z wizerunkami gwiazd rocka bez licencji. Ich działania wyśmiał zespół Arcade Fire, tworząc własne t-shirty z… twarzami sióstr. 

T-shirty męskie - największe trendy

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Rammstein