19.05.2016 17:36

Upiorne lalki w klipie „Smells Like Teen Spirit”

Te kukły mogą niektórym przyśnić się w jakimś mrocznym śnie. Zobaczcie, jak prezentuje się nietypowy teledysk do słynnej kompozycji.

Upiorne lalki w klipie „Smells Like Teen Spirit”
foto: kadr z wideo

Twórczość Nirvany nadal żyje za sprawą ciągle pojawiających się coverów, parodii i wszelakich przeróbek. Tym sposobem można by wyliczać coraz to dziwniejsze wersje legendarnego „Smells Like Teen Spirit”. W kółko, czy to w radiu, czy na imprezach przewija się ten numer, który choć był hymnem pokolenia X, to pokochały go kolejne generacje.

Kawałek pochodzi z płyty Nevermind”, która w 2016 roku skończy 25 lat. Z okazji takiej okrągłej rocznicy należy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Pewien fan po uszy zakochany w Nirvanie zmajstrował klip do „Smells Like Teen Spirit”, w którym w roli głównej prezentują się... lalki.

Kukiełka Kurta Cobaina trzęsie się w muzycznym uniesieniu, zaś lalka przedstawiająca Dave'a Grohla macha szaleńczo głową jak to ma muzyk w zwyczaju. Natomiast plastikowa publika zaczyna w momencie refrenu prawdziwą burdę. 

To tylko zwykłe kukły, ale jest coś upiornego w tym teledysku:

Twórcy nagrania świetnie oddali „zadymiony” klimat oryginalnego teledysku. Zresztą, wszystko po to, by pokazać swoją miłość do Nirvany:

"

Postanowiliśmy uhonorować zespół, utwór i wszystkich w to zaangażowanych tworząc naszą parodię tego klipu. Czy jest jakiś lepszy sposób niż stworzenie teledysku z miniaturowymi lalkami? Postaraliśmy się stworzyć kukły, które przypominają poszczególne postacie. "

Trzeba przyznać, że artyści rzeczywiście musieli nieźle się napracować, żeby stworzyć coś takiego i na pewno zajęło im to sporo godzin. Jednak praca nie poszła na marne, bowiem nagranie trafiło do Nirvany i zostało udostępnione na jego fanpage'u na facebooku.

Oczywiście w odmętach internetu nie brakuje dziwacznych wersji „Smells Like Teen Spirit”, jak chociażby cover odegrany na kazoo czy na... łopacie. A co powiecie na ten numer zaprezentowany na koreańskim instrumencie gayageum? Istnieje również „ostateczna” wersja utworu, którą zmontowano z interpretacji innych artystów.

Jak ocieniacie klip „Smells Like Teen Spirit” z kukiełkami w roli głównej?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Nirvana