24.06.2016 16:46

Utwór Queen w wykonaniu szalonego królika

Takiego wesołego coveru „Another One Bites the Dust” jeszcze nie słyszeliście!

Utwór Queen w wykonaniu szalonego królika
foto: kadr z wideo

Przechadzasz po Melbourne, co rusz pojawiają się grajkowie, którzy prezentują swoje muzyczne umiejętności z lepszym, bądź gorszym skutkiem. Nagle trafiasz na gigantycznego królika, który kica po chodniku z gitarą i gra przyjemne funkowe brzmienia.

Muzyk nie dość, że skacze z nogi na nogę w stroju zwierzaka, to jeszcze kręci pluszową głową. Jak daje on radę grać w tym przebraniu na gitarze i trafiać w struny - tego nie wiadomo.

Grajek wziął na warsztat „Another One Bites the Dust” grupy Queen i udowodnił, że gra nie gorzej niż Brian May! Muzyk dodał funkowego smaczku tej kompozycji i trzeba przyznać, że w takiej wersji słynny numer brytyjskiej królowej prezentuje się całkiem przyzwoicie.

Zresztą przekonajcie się sami:

Zwariowany funkowy królik wykonał jeden z najbardziej popularnych kawałków zespołu, który zawojował swego czasu listy przebojów. Za utwór z charakterystyczną linią basu odpowiedzialny jest John Deacon.

Kawałek pochodzi z płyty „The Game” z 1980 roku, na którym to zespół zmienił swój styl grania, jak również i ubioru. Był to definitywny koniec glam rockowego grania oraz długich włosów - nie licząc oczywiście bujnej czupryny Briana Maya, który po dziś ma się czym pochwalić. Tym krążkiem Queen pokazał swoje bardziej komercyjne oblicze, zaś Freddie Mercury zaprezentował po raz pierwszy... wąsy.

Twórczość Queen nadal inspiruje kolejnych twórców, którzy chętnie tworzą swoje covery. Można by wyliczać liczne interpretacje „We Will Rock You”, przy czym warto wspomnieć o odegraniu tego numeru za pomocą samochodowych wycieraczek, parasola, czy wykonaniu go przez zwierzaki.

„Don't Stop Me Now” natomiast wybrzmiał podczas programu talent show, podczas którego człowiek-orkiestra zadziwił wszystkich swoją wariacją na temat tego utworu.

Jak oceniacie „Another One Bites the Dust” w wykonaniu szalonego królika?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen