03.04.2017 15:45

Utwór Ricka Astleya w zwierzęcym coverze

Te zwierzaki zrickrollują Was lepiej niż ktokolwiek wcześniej! Posłuchajcie „Never Gonna Give You Up” w wersji, jakiej jeszcze nie słyszeliście.

Utwór Ricka Astleya w zwierzęcym coverze
foto: kadr z wideo

Na pewno kojarzycie zjawisko internetowe zwane rickrollingiem. Ktoś wysyła Wam wideo i mówi, że to nowa płyta Toola, a okazuje się, że to nic innego, jak teledysk do przeboju „Never Gonna Give You Up” Ricka Astleya. Każdy z nas dał się tak nabrać przynajmniej jeden raz.

Pomysłów na konteksty takich żartów nigdy nie brakowało, a sam Rick Astley zyskał dzięki nim drugą młodość. Gdy w 2016 roku wydał płytę „50”, pierwszą od czasu „Body & Soul” z 1993 roku, zadebiutowała od razu na szczytach m.in. brytyjskiej i niemieckiej listy sprzedaży. Raczej nie był to „pszypadeg” - inne internetowe zjawisko memogenne.

Nic dziwnego, że i sam wokalista jest fanem dowcipu, który zainspirował, chociaż jak sam przyznaje, skala, jaką udało mu się osiągnąć, jest trudna do zrozumienia. Ale tak już działa internet, że zupełnie niespodziewane rzeczy mogą któregoś dnia bez żadnej zapowiedzi stać się globalnymi fenomenami. Podobnie było przecież ze zwierzęcymi coverami...

I teraz właśnie oba „hity internetu” połączyły siły. Wasze ulubione psy, koty, kury, lisy i nosorożec tym razem sięgnęły po nieśmiertelne „Never Gonna Give You Up”. Można spokojnie wskrzeszać modę na rickrolling, tym razem wykorzystując to zupełnie nowe nagranie. Mamy nadzieję, że Wasi znajomi są na to przygotowani...

„Never Gonna Give You Up” w zwierzęcej wersji znajdziecie poniżej:

A jak Wam się spodobało, to repertuar podobnych wynalazków mamy naprawdę szeroki. Od „I-E-A-I-A-I-O” System of a Down, „Where Is My Mind” Pixies czy „Numb” Linkin Park przez „We Will Rock You” Queen i „Bring Me to Life” Evanescence, aż po „Duality” Slipknota i „Smells Like Teen Spirit” Nirvany.

Które zwierzęta Twoim zdaniem najlepiej sobie radzą w coverze Ricka Astleya?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Rick Astley