16.01.2018 12:29

Utwory Michaela Jacksona, Hansona i Bee Gees w stylu Korna

Anthony Vincent genialnie naśladuje manierę Jonathana Davisa. W charakterystycznym stylu Korna zaśpiewał 10 wielkich przebojów innych wykonawców.

Utwory Michaela Jacksona, Hansona i Bee Gees w stylu Korna
foto: kadr z wideo

Anthony Vincent z kanału Ten Second Songs to zdecydowanie nasz ulubieniec wśród muzycznych youtuberów. Ten facet ma nie tylko świetne pomysły i poczucie humoru, ale też niesamowite warunki głosowe.

Specjalnością Anthony’ego są zaskakujące covery znanych wykonawców, zaśpiewane i zagrane… w stylu innych wykonawców. Youtuber ma niezwykły talent do imitowania barwy głosu i manier wokalnych sławnych wokalistów. Dzięki temu potrafi na przykład zaprezentować jeden utwór w brzmieniu 20 lub więcej różnych artystów– w ten sposób przerobił m.in. „Chop Suey” System Of A Down, „Feel Good Inc.” Gorillaz i „Despacito” Luisa Fonsiego. Czasami jednak odwraca ten pomysł i wykonuje kilka piosenek różnych muzyków w stylu jednego wykonawcyniedawno zaśpiewał 10 utworów w stylu Metalliki.

Tym razem przyszedł czas na Korn. Brzmienie tego zespołu jest bardzo charakterystyczne i od razu rozpoznawalne, podobnie jak maniera wokalna Jonathana Davisa, szczególnie jego słynne „onomatopeje” (takie jak choćby w „Freak On A Leash”). Vincent zaśpiewał w stylu Korna utwory N’Sync, Michaela Jacksona, Hansona, Bee Gees, Dr. Dre i Eminema, Cardi B, Eiffel 65, Post Malone’a, Prince’a i Avril Lavigne. O nu metalowe brzmienie gitary zadbał inny słynny youtuber, Jared Dines. Posłuchajcie sami, jak im to wyszło:

Możecie posłuchać także Anthony’ego Vincenta wykonującego utwór Taylor Swift w stylu 20 innych wykonawców i słynny „All I Want For Christmas” na 20 różnych sposobów.

Maciej Koprowicz
Tagi: Anthony Vincent Duperele