25.04.2019 15:16

W Ikei pojawią się lampy i półki z funkcją odtwarzania muzyki. Produkt ma utrzymać ciężar do 3 kg

W sierpniu 2019 roku do sieci sklepów Ikea trafią nowoczesne głośniki. Ulubionej muzyki będziemy mogli posłuchać prosto z lamp i półek. 

Lampka głośnik
foto: sonos.com

Sieć sklepów meblowych Ikea we współpracy z firmą Sonos stworzyła linię produktów Symfonisk. Jest to seria głośników zaprojektowanych z myślą o zaoszczędzeniu miejsca w domu oraz zachowania charakteru mieszkania, bez konieczności zagracania go, często niepasującym do wnętrza, dużym sprzętem. Urządzenia mają doskonale wtapiać się w przestrzeń domową, ale też zapewniać jego mieszkańcom profesjonalne brzmienie ulubionej muzyki. 

Transakcje kartą Mastercard będą potwierdzane melodią skomponowaną przez Mike’a Shinodę z Linkin Park
Transakcje kartą Mastercard będą potwierdzane melodią skomponowaną przez Mike’a Shinodę z Linkin Park
Przeczytaj także Transakcje kartą Mastercard będą potwierdzane melodią skomponowaną przez Mike’a Shinodę z Linkin Park

Na stronie twórców gadżetów czytamy wypowiedź Bjorna Blocka, lidera biznesowego IKEA Home Smart ze Szwecji, który wyjaśnia cel współpracy firm:

"

Naszym celem jest zaoszczędzenie miejsca, pozbycie się przewodów, bałaganu oraz wniesienie dźwięku i muzyki do każdego domu w bardziej estetyczny sposób. "

Ikea będzie sprzedawać półki odtwarzające muzykę

W sierpniu 2019 roku w ofercie Ikei pojawią się nowe głośniki. Pierwszy model to urządzenie stereo ukryte w nowoczesnej lampie. Cena produktu jest jeszcze tajemnicą. Twórcy informują za to, że lampy można ze sobą parować i dzięki temu osiągać brzmienie stereofoniczne.

Drugi model to półka, która ma utrzymać ciężar do 3 kilogramów. Prostokątnego głośnika oczywiście nie trzeba wieszać na ścianie. Może on także pełnić funkcję podpórki na książki lub stanąć na przywieszonej już do półce w tradycyjny sposób. Chociaż produkt nie trafił jeszcze do sprzedaży, udało mu się zdobyć nagrodę RED Dot 2019 za innowacyjny projekt.

Zobacz też: >>10 wyjątkowych słuchawek [ZDJĘCIA]<<

Tagi: Duperele