10.04.2018 16:22

W jakiej formie najczęściej słuchają muzyki czytelnicy Antyradio.pl? [WYNIKI SONDY]

CD, winyl, a może streaming - sprawdźcie, który sposób słuchania muzyki jest najpopularniejszy.

Słuchawki do słuchania muzyki
foto: materiały prasowe

Jeżeli chodzi o słuchanie muzyki to niektórzy są naprawdę sentymentalni i wybierają nośniki, które wydawać by się mogło, że nie mają już racji bytu. Tymczasem winyle przeżywają renesans i ich sprzedaż w wielu krajach prezentuje się naprawdę dobrze.

Oczywiście nasze czasy są zdominowane przez serwisy streamingowe, co niekoniecznie cieszy samych muzyków - wrogami streamingu są chociażby Roger Waters czy Roger Daltrey, którzy uważają, że w ten sposób są po prostu okradani.

W jakiej formie najczęściej słuchają muzyki czytelnicy Antyradio.pl?

Co na ten temat sądzą czytelnicy portalu Antyradio.pl? Zachęciliśmy Was do udziału w sondzie i okazało się, że nadal najczęściej sięgacie po CD, przy czym różnica między pierwszym, a drugim miejscem nie jest wcale taka duża. Na płyty CD zagłosowało 34 % respondentów, zaś 30 % głosów zdobyły serwisy streamingowe.

Na trzecim miejscu znalazła się muzyka w wersji cyfrowej. Zobaczcie, jak wypadło to głosowanie:

sonda w jakiej formie 2

W 2017 roku w USA fizyczne wersje muzyki przyniosły większy dochód niż wersje cyfrowe - zatem rzeczywiście coś jest na rzeczy. Streaming stanowi prawie 2/3 dochodów w muzycznym przemyśle w 2017 roku w Stanach. Natomiast jeśli chodzi o Polskę to w 2017 roku wydaliśmy 71 % więcej pieniędzy na winyle.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele