17.03.2016 13:54

„War Pigs” Black Sabbath nowym hymnem USA?

„Śmierć oraz nienawiść dla ludzkości” - tak niektórzy obywatele chcieliby śpiewać podczas ważnych wydarzeń. Co spowodowało, że niektórzy Amerykanie chcieliby zmienić swój hymn?

„War Pigs” Black Sabbath nowym hymnem USA?
foto: Tom Donoghue / PictureGroup / East News; Caryca Pejnta

Patriotyczna pieśń, która ma na celu wywoływanie dumy wśród rodaków. Utwór, który ma długą oraz barwną historię i stanowi symbol państwa...

Teraz wyobraź sobie, że w czasie państwowych imprez, przed rozpoczęciem meczu czy na inauguracji roku szkolnego zaczyna wybrzmiewać hymn, ale coś się tu nie zgadza, bo w tekście mowa o czarownicach i szatanach. Brzmi dziwnie, ale możliwe, że dojdzie do takiej sytuacji w Stanach Zjednoczonych, gdzie hymn The Star-Spangled Banner może zostać zastąpiony „War Pigs”.

Shannon Madden postanowiła stworzyć petycję, w której stwierdziła, że mroczny numer z albumu „Paranoid” Black Sabbath będzie bardzo adekwatny jeśli chodzi o obecną politykę Stanów. W antywojennym numerze Geezer Butler przedstawił konflikt jako szatana. W kompozycji jest mowa o tym, jak bogaci politycy i obywatele rozpoczynają wojny na swoją korzyść i zmuszają wszystkich biednych do tego, by za nich umierali.

Madden tak argumentuje wybór akurat tej kompozycji:

"

Obecny hymn dumnie służył USA przez wiele lat. Jednakże... nadszedł czas, by odprawić ten stary standard na emeryturę i wybrać utwór, który lepiej odzwierciedli Amerykę, jej politykę i jej praktyki. Nominuję utwór „War Pigs” Black Sabbath. "

Choć autorka petycji jest otwarta na propozycje innych utworów to uważa jednak, że nie ma bardziej adekwatnego numeru niż ten od Black Sabbath. Na 17 marca 2016 roku zebrano 3 648 podpisów i jak widać pomysł Madden przypadł wielu osobom do gustu.

No cóż, jeśli „War Pigs” stanie się oficjalnym hymnem, to może to brzmieć mniej więcej tak:

Nic zresztą dziwnego, że postanowiono wybrać numer, gdzie szatan śmiejąc się rozkłada skrzydła skoro Stany Zjednoczone mają na swoim koncie wiele konfliktów zbrojnych jak chociażby te w Iraku, Afganistanie, Syrii czy Północnej Afryce. Skoro za czasów rządów zdobywcy pokojowej nagrody Nobla Baracka Obamy Stany rozpoczęły konflikty w Syrii i Północnej Afryce, to rzeczywiście słowa o „wojennej maszynie, która dalej pracuje” wydają się naprawdę trafne.

Kto zostanie nowym prezydentem w USA dowiemy się 8 listopada 2016 roku. Ciekawe, czy do tego czasu sprawa hymnu zostanie rozstrzygnięta i co na to powie nowa głowa państwa.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Black Sabbath