12.07.2018 12:17

Według naukowców rock ma zły wpływ na środowisko

Pamiętacie kawałek „Rock and Roll Ain't Noise Pollution” AC/DC? Okazuje się, że naukowcy nie zgodzili się z muzykami.

AC/DC
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Uważaj czego słuchasz, bo może się okazać, że jesteś mniej produktywny. Przynajmniej tak wynika z badań naukowców z Mississippi State University. Postanowiono bowiem sprawdzić, czy rockowa muzyka ma zły wpływ na środowisko inspirując się piosenką AC/DC „Rock and Roll Ain't Noise Pollution” z 1980 roku.

Naukowcy zwrócili zatem uwagę na to, jak muzyka rockowa, country oraz dźwięki wydawane w mieście wpływa na biedronki, mszyce oraz soję warzywną. Album AC/DC „Back in Black” powtarzany był konsekwentnie przez 2 tygodnie eksperymentu.

Badacze zauważyli, że biedronki po wysłuchiwaniu rockowej muzyki oraz dźwięków miasta stały się mniej efektownymi drapieżnikami, co poskutkowało wyższą populacją mszyc i mniejszą biomasą soi warzywnej.

Rock ma zły wpływ na środowisko

Brandon Barton, który wziął udział w eksperymencie, tak skomentował wyniki badań:

"

To było dla nas trudne. Niestety musimy się nie zgodzić z AC/DC. Nie myślimy, że jest to nadmierne natężenie hałasu, ale biedronki tak myślą. Jest to istotna różnica. "

Rzeczywiście AC/DC nie zagraża środowisku, jednak badania pokazały, że dźwięk może mieć wpływ na jeden organizm, który wpływa na kolejne.

Naukowe badania dotyczące muzyki

Naukowcy coraz częściej zerkają w stronę fanów mocniejszego grania i udowodnili, że metal uspokaja, zaś fani heavymetalu najrzadziej zdradzają. Co więcej fani Queen są bardziej empatyczni w porównaniu do wielbicieli Metalliki. Jeżeli natomiast chcesz być szczęśliwy i żyć dłużej, musisz często chodzić na koncert.

Niepokojące są jednak wyniki badań, które pokazały, że metalowcy, goci i emo mają większe skłonności do popełniania samobójstw i samookaleczeń.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele AcDc