02.07.2015 14:10

Wokalista Breaking Benjamin z tajemniczą chorobą

Prawdopodobną przyczyną złego samopoczucia Bena Burnleya jest „nadmierne spożywanie alkoholu”. Jak wyglądają symptomy jego dolegliwości?

Wokalista Breaking Benjamin z tajemniczą chorobą
foto: instagram.com/benjaminburnleybb

Założyciel Breaking Benjamin zawiesił działalność zespołu w 2010 roku, gdy gitarzysta i basista - Mark Klepaski i Aaron Fink, zostali wyrzuceni z kapeli za stworzenie remixu kawałka „Blow Me Away”, o czym nie poinformowali Bena. Problemy grupy zaczęły się nieco wcześniej, kiedy w tym samym roku wokalista był zmuszony odwołać trasę koncertową promującą krążek „Dear Agony” ze względu na złe samopoczucie.

Okazuje się, że mimo powrotu do grania, artysta wcale nie czuje się lepiej, a w jego słowach sytuacja prezentuje się dramatycznie... Ben Burnley opowiedział o tym, co go męczy i jak na jego dolegliwości reagują lekarze.

"

Nadal jestem bardzo chory, nawet po uzyskaniu diagnozy od 300 lekarzy: „Nie wiemy co Ci jest”. Ostatni raz gdy byłem u doktora, rzuciłem swoją dokumentacją medyczną, która jest już grubości książki telefonicznej, i wyszedłem. Jestem zmęczony byciem królikiem doświadczalnym. Muszę przejść przez ten potworny ból i robić swoje. "

Problemy ze zdrowiem muzyka zaczęły się w 2007 roku. Ben podejrzewa przyczynę swojego złego stanu zdrowia, której winny jest... on sam.

"

Mogę się tylko domyślać, że to wszystko spowodowane jest nadmiernym spożywaniem alkoholu. Byłem alkoholikiem i przestałem pić w 2007 roku, kiedy zacząłem źle się czuć. Nie piłem przez trzy dni. Kiedy wstałem czwartego ranka byłem słaby, widziałem plamy i miałem zawroty głowy. Pomyślałem: „Wow, wykręciłem niezły numer samemu sobie. Uspokoję się na kilka dni, nie będę pił i poczuję się lepiej”. Ale tak się nigdy nie stało, wręcz się pogorszyło. "

Wokalista Breaking Benjamin wini lekarzy za to, że do tej pory zwalczali tylko jego objawy, a nie przyczynę tajemniczej choroby. Według niego to właśnie przez to tak bardzo cierpi.

"

Moje symptomy są jak tortury. Czuję się jakby ktoś mnie otruł, poraził prądem i wykręcił wszystko w tym samym czasie. Trwam w ciągłym bólu i męczarniach, mam też silne bóle stawów i mięśni. "

Paradoksalnie, muzyk stwierdził, że ten silny ból odwraca jego uwagę od innych przykrych objawów, jest więc jego „chorą ulgą”.

"

Jeśli nie miałbym tego całego wsparcia od fanów oraz mojej wspaniałej żony i syna, z pewnością nie byłoby warto przez to przechodzić. "

Nie warto się załamywać i trzeba się cieszyć także z dobrych wiadomości dotyczących zespołu. Najnowsza płyta Breaking Benjamin ukazała się 23 czerwca 2015 roku. „Dark Before Dawn” w pierwszym tygodniu od premiery sprzedała się w ponad 140 tysiącach sztuk, co uczyniło ją numerem 1 na liście Billboard 200.

Zespołowi gratulujemy, a wokaliście życzymy poprawy zdrowia!

Magda Słomka
Tagi: Duperele Breaking Benjamin