06.03.2017 15:02

Wszyscy muzycy Metalliki zagrali na bębnach „Now That We're Dead”

Muzycy wpadli na pomysł, żeby nieco urozmaicić występ i chwycili za pałeczki perkusyjne. Czy wypadli lepiej od Larsa Ulricha?

Wszyscy muzycy Metalliki zagrali na bębnach „Now That We're Dead”
foto: kadr z wideo

Kapela w ramach trasy promującej ostatni studyjny album zatytułowany „Hardwired... To Self-Destruct” odwiedziła m.in. Meksyk. Oczywiście oprócz znanych hitów, bez których żaden koncert Metalliki nie może się obejść, nie może też zabraknąć utworów z nowego krążka.

„Now That We're Dead” to właśnie jeden z tych nowych kompozycji, który zespół wykonuje teraz podczas swoich koncertów. Jednak Metallica postanowiła nieco urozmaicić wykonanie tego kawałka i wszyscy muzycy postanowili zrobić konkurencję dla Larsa Ulricha grając na bębnach.

Zobaczcie, jak to może brzmieć:

Do takich perkusyjnych pojedynków dochodziło nieraz. James Hetfield lubi wyżyć się na perkusji i rzucał muzykowi wyzwanie Ulrichowi, który musiał nieźle się napocić, żeby dotrzymać kroku koledze. Czy „Now That We're Dead” z 4 perkusistami na stałe wpisze się w koncertową setlistę? Miejmy nadzieję, bo jest to ciekawe urozmaicenie występów zespołu.

Natomiast podczas innego koncertu w Meksyku na scenie wraz z muzykami pojawił się Iggy Pop i artyści wykonali razem numer TV Eyez repertuaru The Stooges:

Polscy fani natomiast mocno liczą na to, że Metallica wystąpi jeszcze w 2017 roku co jest raczej mało prawdopodobne, bo kapela nie planuje festiwalowej europejskiej trasy po Europie. Zatem plotki, że Metallica wystąpi na otwarciu Stadionu Śląskiego raczej się nie potwierdzą.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Metallica