18.07.2017 14:47

Wszystkie utwory Rage Against The Machine zagrane w trzy minuty

Czy można zagrać wszystkie kawałki jednego wykonawcy w 180 sekund? To specjalność youtubera Roba Scallona. Tym razem zajął się dyskografią zespołu Toma Morello.

Wszystkie utwory Rage Against The Machine zagrane w trzy minuty
foto: kadr z wideo

Metalowy gitarzysta z Chicago, Rob Scallon stał się gwiazdą internetu dzięki filmikom ze swojego kanału na YouTube, w których podchodzi z dużym przymrużeniem oka do rocka. Nie da się zaprzeczyć, że muzyk ma pomysł na siebie. Potrafił zrobić gitarę z łopaty, grać Metallikę tylko używając flażoletów i stworzyć fortepianowy utwór z perkusyjnych blastów.

Do najciekawszych pomysłów metalowego prześmiewcy należy składanie fragmentów wszystkich utworów danego wykonawcy w jeden, zgodnie z kolejnością chronologiczną. Rob gra na gitarze riff albo zagrywki charakterystyczne dla danego numeru, a następnie płynnie przechodzi do kolejnego. Do tej pory udało mu się zagrać w cztery minuty wszystkie utwory m.in. Metalliki i System Of A Down. Tym razem zajął się Rage Against The Machine.

Dyskografia grupy Toma Morello nie należy do obszernych, zawiera zaledwie cztery albumy studyjne. Dlatego Scallonowi wystarczyły tylko trzy minuty, by zagrać fragmenty wszystkich kawałków grupy. Od „Bombtrack” z debiutanckiej płyty po cover „Maggie’s Farm” Boba Dylana z albumu „Renegades” – oto Rage Against The Machine w pigułce:

Wciąż Wam mało popisów Roba? Posłuchajcie „Killing In The Name” RATM zagranego na łopacie. Sprawdźcie też, jak brzmi metal grany na jednym progu gitary, na wszystkich progach i od 14. progu.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Rage Against the Machine Rob Scallon