14.08.2017 14:55

Za co James Hetfield najbardziej lubi muzyków Metalliki?

W oczach lidera Metalliki Robert Trujillo jest pracusiem, Lars Ulrich zajadłym buldogiem, a Kirk Hammett wciela w życie zasadę „carpe diem”.

Za co James Hetfield najbardziej lubi muzyków Metalliki?
foto: James Shaw/REX/Shutterstock/EAST NEWS

W świecie rocka nie są rzadkością konflikty wewnątrz słynnych zespołów. W wielu przypadkach wybitne grupy łączy wyłącznie biznes, a ich członkowie po godzinach nie są w stanie na siebie patrzeć. Na szczęście muzycy Metalliki bardzo się lubią także prywatnie, a jej lider dla każdego kolegi z zespołu ma wiele miłych słów.

James Hetfield w rozmowie z kanadyjskim „Edmonton Journal” zdradził, co najbardziej lubi w pozostałych członkach „Mety”. Wokalista i gitarzysta zespołu komplementował zarówno ich podejście do pracy, jak i cechy charakteru. Zaczął od najmłodszego stażem w zespole, basisty Roba Trujillo:

"

Jest w zespole dłużej, niż jakikolwiek inny basista. Zawsze będzie tym nowym. Miejmy nadzieję, że żadnego innego nowego już nie będzie. Jest ekstremalnie oddany sprawie. Zawsze ćwiczy. Rzuca nam wyzwania: „A może spróbujemy tego?”. Bardzo oddany muzyce. "

Perkusista Lars Ulrich w oczach Jamesa jest przede wszystkim doskonałym biznesmenem, który jednak naprawdę kocha to, co robi:

"

Nie ma dla niego odpowiedzi „nie”. To ma dobre i złe strony, kiedy jesteś jego partnerem w biznesie. Jeśli napuścisz tego buldoga na kogoś innego, jest świetnie. Jest bardzo dobry, jeśli chodzi o obraz ogólny całości, podczas gdy ja skupiam się na detalach. Jest bardzo zaangażowany w to, co kochają fani – to on jest największym fanem Metalliki. "

Hetfieldowi imponuje stoicka postawa życiowa gitarzysty Kirka Hammetta:

"

Jest w nim pewna niewinność. Nie przejmuje się zbytnio życiem, bierze je takim, jakie jest i przydarzają mu się dobre rzeczy. Nie czuje potrzeby kontrolowania swoich spraw. "

Członkowie Metalliki są też z natury bardzo szczerzy i rozmowni. Trwająca właśnie trasa koncertowa po Ameryce Północnej sprzyja licznym wywiadom, w których muzycy dzielą się z fanami wieloma ciekawostkami na swój temat. James Hetfield przy innej okazji przyznał się na przykład do bycia psychofanem Iron Maiden. Lars Ulrich z kolei wyznał, kogo chciałby zobaczyć na swoim miejscu za bębnami Metalliki, a także przypomniał sobie mroczne początki zespołu, gdy musiał wyprzedawać kolekcję płyt, by mieć co do gara włożyć. 

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Maciej Koprowicz
Tagi: Metallica Lars Ulrich James Hetfield Robert Trujillo Kirk Hammett