20.11.2015 15:35

Zamach w Paryżu to zemsta Boga?

Podczas gdy świat opłakuje ofiary zamachu w Paryżu, niektórzy podchodzą do sprawy zupełnie inaczej. Portal Fronda.pl przedstawił swoje spojrzenie na to, dlaczego doszło do ataku w klubie Bataclan we Francji.

Zamach w Paryżu to zemsta Boga?
foto: AFP/East News

Nasz rodzimy społeczno-chrześcijański serwis za anglojęzyczną stroną Now The End Begins podaje, że może istnieć związek między tym co zespół Eagles of Death Metal wykonał na scenie a samym aktem terroru. Fronda.pl co prawda nie stawia jednoznacznej tezy, ale wyraźnie nam sugeruje, że Bóg pokarał zebraną publiczność za wzywanie szatana poprzez wznoszenie w powietrze znaku diabelskich rogów i wykonanie przez zespół utworu „Kiss The Devil”.

Portal przytacza bałwochwalczy fragment tekstu kompozycji, który jest jawnym przywołaniem piekielnych mocy:

"

Who'll love the Devil? / Kto pokocha Diabła?
Who'll sing his song? / Kto zaśpiewa jego piosenkę?
Who will love the Devil and his song? / Kto pokocha Diabła i jego piosenkę?

I'll love the Devil / Ja pokocham Diabła
I'll sing his song / Ja zaśpiewam jego piosenkę
I will love the Devil and his song / Ja pokocham Diabła i zaśpiewam jego piosenkę

Who'll love the Devil? / Kto pokocha Diabła?
Who'll kiss his tongue? / Kto pocałuje jego język?
Who will kiss the Devil on his tongue? / Kto pocałuje Diabła w jego język? "

Autor artykułu pisze, że wejście zamachowców do klubu Bataclan 13 listopada 2015 nastąpiło w momencie, gdy kapela wykonywała ten numer. Publicysta zauważa, że tłum w tym czasie „właśnie deklarował swoją miłość do szatana”. Dodatkowo publika wzniosła w powietrze dłonie ułożone w plugawy symbol:

"

Nie ma przypadków, są tylko znaki. Ten znak (wraz z faktem, iż koncert był w piątek) przypomina nam do kogo należy spora część dzisiejszej kultury rozrywkowej. Co powinniśmy w takiej sytuacji czynić? Należy też dodać, że chwilę przed atakiem wielu radośnie wznosiło swe dłonie ułożone w znak diabła. "

Pada również obszerny cytat z Nowego Testamentu z 2. Listu do Koryntian, w którym mowa o różnicy między dobrem a złem. Fragment jest również reminiscencją pierwsze z 10 Przykazań Bożych:

"

Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem ma wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący. - 2 Kor 6, 14-18 "

Na wszelki wypadek postanowiliśmy udokumentować zdjęcie strony internetowej:

tekst

Czytelnicy portalu również doszukują się w tej tragedii ingerencji złych mocy. Mało tego są zdania, że także inne haniebne zdarzenia miały miejsce tylko dlatego, że Bóg postanowił interweniować i bronić swojego dobrego imienia:

post1
post2

To nie pierwszy raz kiedy portal Fronda.pl zaskoczył nas przedstawianymi przez siebie poglądami. Na stronie snute już były teorie powiązania pomiędzy diabłem a Reksiem, bajkami Disneya czy pewną krakowską rozgłośnia radiową. Tamtejsi publicyści z pewnością dogadaliby się z pastorem z Arizony, który twierdzi, że ofiary zamachu w Paryżu same są sobie winne.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele