12.07.2017 10:57

Zenek Martyniuk został porównany do Ryśka Riedla przez Telewizję Polską

TVP Info pisząc artykuł na temat filmu o liderze grupy Akcent nieco przesadziło odwołując się do wokalisty Dżemu. Nic dziwnego, że fani mocno się zirytowali tą sytuacją.

Zenek Martyniuk został porównany do Ryśka Riedla przez Telewizję Polską
foto: East News; East News

Niedawno pojawiła się informacja, że powstanie film o liderze zespołu Akcent - Zenku Martuniuku. Za reżyserię będzie odpowiedzialna Katarzyna Jugowska, która się zainspirowała biografią artysty „Życie to są chwile”.

Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że TVP Info informując o powstaniu filmu porównało Zenka Martyniuka do Ryśka Riedla. Telewizja ponoć dopuściła się takiego porównania, bo miała na myśli film biograficzny z 2005 roku o wokaliście Dżemu - „Skazany na bluesa”.

Mimo wszystko nagłówek artykułu o Zenku wywołał burzę szczególnie wśród fanów Riedla.

Patrząc na komentarze ludzi pod tym postem można wywnioskować, że większość Polaków jednak nie życzy sobie takich porównań, w końcu muzycy reprezentują dwa zupełnie inne muzyczne światy.

Jak na razie nie wiadomo kiedy dokładnie ukaże się film biograficzny o Zenku. Katarzyna Jugowska od lat śledzi karierę lidera kapeli Akcent i jest pełna podziwu. Szkoda jednak, że do świata disco polo niepotrzebnie został wciągnięty Riedel...

Aleksandra Degórska
Tagi: #Duperele #Dżem