19.05.2015 10:43

Zespół z papugą na wokalu wydaje płytę!

Amerykańska grupa, która zasłynęła dzięki swojemu nietypowemu wokaliście, wyda album już 26 czerwca 2015 roku. Jak brzmi ptasi metal?

Zespół z papugą na wokalu wydaje płytę!
foto: materiały prasowe

W dzisiejszych czasach papugi już nie tylko gadają, ale też śpiewają metal. Ten pierzasty stwór o imieniu Waldo musiał chyba dostać sporo krakersów, żeby nauczyć się tak wydzierać... Posłuchajcie „Number Of The Beak”, czyli nowej płyty Hatebeak!

Czwarty studyjny album Hatebeak jest wydawnictwem wyjątkowym. Będzie to setny krążek w historii, który ukaże się dzięki wytwórni „Reptilian Records”. Kupicie go w wersji CD, kasetowej i na winylu z sześcioma bonusowymi kawałkami.

Kapela powstała w 2003 roku. Jeśli martwicie się o „eksploatację” papugi, to już nie musicie. Zespół nigdy nie wyjeżdżał w trasy koncertowe, żeby nie męczyć Waldo. Nowe wydawnictwo to wielki powrót Hatebeak, który zawiesił działalność w 2009 roku. Muzycy określają swoje brzmienie jako „młot pneumatyczny zmielony w kompaktorze” (urządzeniu do zgniatania puszek). Warto dodać, że drugi album zespołu, „Bird Seeds of Vengeance” został nagrany wspólnie z Caninus, kapelą, której wokalistami były dwa psy...

Jak wygląda współpraca z papugą?

"

Waldo jest bardzo rozmowny i zawsze reagował na muzykę. Możemy z pewnością stwierdzić, że kocha metal. Gdy jest szczęśliwy, stoi na jednej nodze. Robi tak zawsze, gdy puszczamy mu Carcass i płytę „Left Hand Path” zespołu Entombed. Waldo robi się bardzo podekscytowany i rozmowny, kiedy puszczamy muzykę, którą lubi, więc nagrywamy jego reakcje, zbieramy najlepsze fragmenty i scalamy je z resztą muzyki. "

Papugi pretendują do miana ptaków, które lubią ciężkie brzmienia najbardziej ze wszystkich swoich pierzastych braci... Mamy na to dowód - poznajcie 5 papug, które kochają metal!

Magda Słomka
Tagi: Duperele