16.12.2015 10:38

Zjedz hamburgera przy Panterze

Chyba każdy ma dosyć natarczywych spotów reklamowych. Jakże inaczej wyglądałby komercyjny świat, gdyby w tle leciał metal...

Zjedz hamburgera przy Panterze
foto: Retna / Photoshot / REPORTER / East News

Po długim, pracowitym dniu zasiadasz przed telewizorem, otwierasz piwo i chwytasz za pilot do telewizora. Przeskakujesz z kanału na kanał, wieje nudą, w dodatku bez przerwy pojawiają się reklamy zachęcające do kupna leków, środków czystości, jedzenia... w końcu bez tych produktów Twoje życie nie może być szczęśliwe.

Jak zachęcić potencjalnego konsumenta, by kupił dany przedmiot? Amerykańska sieciówka ze śmieciowym jedzeniem Carls’ Jr. postanowiła w reklamie hamburgera użyć utworu... metalowej kapeli.

Spot rozpoczyna się bardzo niewinnie - elegancka restauracja, nastrojowa muzyka w tle, czerwone wyśmienite wino, dobrze przygotowany stek. Nagle rozpoczyna się gastronomiczne szaleństwo i jedzenie frunie do góry w rytm klasyka Pantery „I’m Broken” z krążka „Far Beyond Driven”.

Wołowina, cebula, sos, pomidor, ser – wszystko podskakuje, by stworzyć idealną harmonię w postaci soczystego hamburgera. Trzeba przyznać, że człowiek oglądając taką reklamę robi się głodny. Jest to kolejne potwierdzenie, dlaczego reklamy powinny zawierać numery w mocniejszym łupnięciem.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten spot:

Nie jest to pierwszy raz, gdy metal zabrzmiał w reklamie jedzenia Carls’ Jr. Jeszcze w 2013 roku w spocie hamburgera użyto utworu „The Ultra-Violence” z repertuaru thrashmetalowej kapeli Death Angel. Aż chce się ugryźć takiego burgera!

Swego czasu było głośno o czarnym burgerze dla metalowców, który powodował niespodziewany efekt uboczny w kolorze zielonym. Natomiast, jeśli zainteresował Was temat reklam, polecamy Wam również spoty z rockowymi i metalowymi sławami.

Ci zaś, którzy są spragnieni nowych wydawnictw Pantery mogą nabyć „History of Hostility”, na której znalazło się 9 największych przebojów zespołu pochodzących z 5 płyt kapeli oraz box z albumami z lat 1990-2000. Natomiast na Święta wielbiciele grupy zapewne chętnie założą kiczowaty sweter od Pantery. 

Jak oceniacie reklamę hamburgera przy akompaniamencie Pantery?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Pantera