09.03.2017 12:06

Znajdź na obrazku 151 nawiązań do twórczości Green Day

Czy jesteś na tyle spostrzegawczy i znasz twórczość Green Day wystarczająco dogłębnie, by odnaleźć je wszystkie?

Znajdź na obrazku 151 nawiązań do twórczości Green Day
foto: reddit.com

Billie Joe Armstrong i spółka wciąż często uznawani są za nieco młodszą stronę rocka, ale przecież są na scenie już ponad 30 lat. To kawał czasu, w ciągu którego zdołali dokonać naprawdę wiele. Ukoronowaniem sukcesu ich płyt - w tym najbardziej znanych „Dookie” i „American Idiot” - było wprowadzenie grupy do Rock and Roll Hall of Fame w 2015 roku, czyli gdy tylko się do tego zaszczytu zakwalifikowała.

Takie przeboje jak „When I Come Around”, „Basket Case”, „Boulevard of Broken Dreams” czy „21 Guns” kojarzą dziś chyba wszyscy, nawet jeśli rock jest tylko jednym z wielu gatunków, których słuchają. Znasz całe płyty Green Daya i kojarzysz też te mniej znane kawałki, ale wciąż masz wątpliwości, czy jesteś prawdziwym fanem? Mamy test dla Ciebie.

Sprawdzi on nie tylko Twoją znajomość tekstów poszczególnych kompozycji Kalifornijczyków, lecz także spostrzegawczość. Będziesz musiał bowiem naprawdę wytężyć wzrok, aby dostrzec wszystkie smaczki i niuanse ukryte na tym obrazku. Zdaniem twórcy jest ich aż 151!

Niektóre nawiązania są dość oczywiste i od razu rzucają się w oczy. Nie powinniście mieć większych problemów z odnalezieniem drogowskazu z napisem „Broken Dreams Blvd.” czy rozpoznaniem fanów w koszulkach z napisami w stylu „Missing You” albo „Rage and Love” (to z kolei zaczerpnięto z tekstu „Jesus Of Suburbia”).

Nie brakuje jednak bardziej wymyślnych nawiązań pokroju dziewczyny trzymającej w dłoni serce (o której mowa w „She's A Rebel”) albo dynamitu na chodniku („Having a Blast”).

Przekonajcie się, ile będziecie w stanie znaleźć sami (kliknijcie, aby powiększyć obrazek):

greenday_min

Jeśli już przekonaliście samych siebie, że jesteście fanami Green Daya, sprawdźcie jak brzmi „American Idiot” w staromodnym wydaniu albo teledysk do tego utworu w wersji bez instrumentów. Zobaczcie też jak brzmiałby ten zespół, gdyby grał metal oraz „Basket Case” wykonany przez 109 filmów.

Ile nawiązań znaleźliście?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Green Day