04.02.2019 13:27

Znany raper został aresztowany przez biuro imigracyjne USA, bo przebywał tam nielegalnie

ICE (Immigration and Customs Enforcement) twierdzi, że raper 21 Savage tak naprawdę pochodzi z Wielkiej Brytanii, a jego persona sceniczna jest "całkowicie wymyślona".

21 Savage i Post Malone
foto: shutterstock.com

W niedzielę 3 lutego 2019 roku aresztowano nominowanego do Grammy artystę 21 Savage'a. Raper został zatrzymany przez amerykańskie biuro ICE, które zajmuje się m.in. sprawami nielegalnych imigrantów. Rzecznik prasowy jednostki, Bryan Cox, poinformował media, że 21 trafił do USA jako nieletni w lipcu 2005 roku. Nigdy nie ubiegał się o obywatelstwo, ani otrzymanie długoletniej wizy, w związku z czym od lipca 2006 roku przebywa na terenie Stanów Zjednoczonych nielegalnie.

21 Savage aresztowany za nielegalne przebywanie w USA

Według ICE Shayaabin Abraham-Joseph, bo tak naprawdę nazywa się 21 Savage, jest mieszkańcem Wielkiej Brytanii. Raper został aresztowany w Atlancie i obecnie przebywa w areszcie ICE, o czym poinformował rzecznik biura:

"

Pan Abraham-Joseph jest obecnie w areszcie ICE w Georgii. Zostanie tam do czasu rozprawy w federalnym sądzie dotyczącym imigracji. ICE na razie oczekuje rozwiązania sprawy przez sędziego federalnego, a następnie podejmie kroki zgodne z wyrokiem sądu. "

Na temat sprawy wypowiedzieli się również prawnicy 21 Savage'aDina LaPolt wydał telewizji CNN oświadczenie, w którym zapowiedział rychłe próby rozwiązania sytuacji:

"

Pracujemy bezustannie, aby pan Abraham-Joseph został wypuszczony z aresztu. Komunikujemy się również z rządem, aby wyjaśnić wszelkie nieporozumienia związane z krajem pochodzenia artysty. Pan Abraham-Joseph jest wzorcem dla wielu młodych ludzi w tym kraju, zwłaszcza w Atlancie i aktywnie stara się uczestniczyć w programach dla młodzieży. Pomaga również finansowo nieuprzywilejowanym.  "

Grammy 2019 nominacje
Grammy 2019 nominacje
Przeczytaj także Znamy nominowanych do nagród Grammy 2019. Wśród nich Greta Van Fleet, Ghost i BMTH

Kim jest 21 Savage?

21 Savage zdobył ogromną popularność w 2017 roku za sprawą albumu "Issa Album" i hitu "Bank Account". Kilka miesięcy później raper wystąpił gościnnie w utworze "rockstar" Post Malone'a, który pobił rekordy popularności na Spotify. Dyskografię Savage'a zamyka wydany w grudniu 2018 roku album "I Am > I Was", który został doceniony przez krytyków i trafił na 1. miejsce sprzedaży magazynu Billboard. Album promuje singiel "a lot":

O raperze niedawno wspomnieliśmy również w naszym tekście o "Mortal Kombat XI", do którego 21 Savage przygotował główny motyw muzyczny zatytułowany "Immortal". 

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele