14.07.2017 12:10

Zobacz 8-sekundowy koncert

Lepiej krótko i na temat - z takiego założenia wyszła japońska kapela, która w ekspresowym tempie wystąpiła przed swoimi fanami.

Zobacz 8-sekundowy koncert
foto: kadr z wideo

Każdy fan powie Ci, że 2-godzinny koncert to za mało. Gdy kocha się swój ulubiony zespół to chce się go słuchać naprawdę długo. Zatem czy w 8-sekund można wczuć się w muzykę na żywo? Chyba niekoniecznie, ale nie o to chodziło w tym wydarzeniu.

„You Suffer” Napalm Death to najkrótszy utwór zapisany w Księdze rekordów Guinessa. Czy jakoś można pobić ten rekord, albo ustanowić nowy w podobnej działce? Japońska kapela Golden Bomber wpadła na pomysł, jak zwrócić na siebie uwagę - zagrać naprawdę krótki koncert.

Występ był transmitowany w japońskiej telewizji - zespół szybko wyskoczył na scenę, zagrał 2 takty i uciekł. Ponoć muzycy dali z siebie wszystko na tym koncercie - ach, co to był za występ!

Raz, dwa i po sprawie. Nie wiadomo jak to show określić, bo człowiek nie zdążył nawet się wsłuchać - już muzyków nie było. Mimo wszystko koncert zrobił furorę i w wielu krajach zwrócono uwagę na taką muzyczną ciekawostkę. Zawsze jest to jakiś ciekawy pomysł na promocję swojej twórczości.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele