28.02.2018 16:45

Zobacz jak wygląda komiksowa biografia The Smiths. Ma prawie 500 stron

Taka graficzna powieść spodoba się niejednej osobie, która po nocach płacze przy akompaniamencie The Smiths.

Zobacz jak wygląda komiksowa biografia The Smiths. Ma prawie 500 stron
foto: PHOTOSHOT/REPORTER/East News

The Smiths to jedna z tych kapel, która mocno wpłynęła na wielu muzyków i ukształtowała gusta melomanów. Chociaż kapela wydała tylko 4 studyjne albumy, to tyle wystarczyło, by na trwałe wpisać się w karty historii brytyjskiej muzyki.

Chociaż postać dziwaka Morrisseya niektórych irytuje, to jednak istnieje sporo osób, które są ślepo wpatrzone w piosenki The Smiths i liczą na to, że muzycy kiedyś połączą siły.

Co zatem ma robić smutny fan The Smiths? Oczywiście zawsze jakimś wyjściem jest sięgnięcie po solowy dorobek muzyków, jak również obejrzenie filmu „England Is Mine” o losach Morrisseya.

Co jednak powiecie o powieści graficznej opowiadającej historię zespołu The Smith? 22 marca 2018 roku ukaże się komiks „Tales of the Smiths: A Graphic Biography”.

Za powieść odpowiedzialny jest Con Chrisoulis i będzie to aż 464-stronicowy komiks. Książkę możecie zamówić na Amazon za 25 funtów.

Reaktywacja The Smiths, która nie wypaliła

Członkowie zespołu ogłosili serię koncertów „Classically Smiths”, na których mieli pojawić się Andy Rourke, Mike Joyce, Craig Gannon razem z  Manchester Camerata Orchestra. Jednak wkrótce po ogłoszeniu okazało się, że Andy Rourke nic nie wie o tego typu występach i na tym cała historia się skończyła.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele The Smiths