17.06.2019 16:08

Zobacz koncert Slayera z 1992 roku dla 80 tysięcy fanów [WIDEO]

Grupa Slayer podczas festiwalu Monsters Of Rock w 1992 roku zgromadziła pod sceną 80 tysięcy fanów. Zobacz, jak zespół wypadał na żywo 27 lat temu.

Slayer
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Monsters of Rock to jeden z najpopularniejszych i największych festiwali muzycznych na świecie w latach 80. i 90. Pierwsze wydarzenie odbyło się w Anglii w 1980 roku, jednak z biegiem czasu Monsters of Rock pojawiło się także w Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech, Francji, Szwecji, Brazylii, Stanach, a nawet w Polsce, gdzie w 1991 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie zagrał zespół AC/DC, Metallica i Queensryche. 

Slayer: Koncert z 1992 roku dla 80 tysięcy fanów

W 1993 roku w Wielkiej Brytanii na Monsters Of Rock pojawiła się między innymi legenda heavy metalu - Iron Maiden, hardrockowy Skid Row, Thunder, hairmetalowy W.A.S.P. oraz amerykańscy thrashmetalowcy ze Slayera. Koncert ostatniego z wymienionych wykonawców zgromadził pod sceną około 80 tysięcy osób.

Jason Momoa
Jason Momoa
Przeczytaj także Jason Momoa świetnie bawił się na koncercie Slayera: "było zaje*iście!"

Jak widać na nagraniu, członkowie Slayera wyglądali nieco inaczej niż dzisiaj. Jednak Tom Araya już 27 lat temu wiedział, że nie musi nikomu niczego udowadniać i zrezygnował z długich spodni na rzecz absolutnie niemetalowych szortów.

Zobacz też: Nergal zagrał ze Slayerem "Evil Has No Boundaries" w Gliwicach 

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Slayer