05.12.2016 13:06

Zobacz świąteczną parodię przeboju System of a Down

Święta za pasem, a śnieg już za oknem. Jeśli jesteście fanami System of a Down, mamy coś specjalnie dla Was!

Zobacz świąteczną parodię przeboju System of a Down
foto: kadr z wideo

Grudniowa aura, „Last Christmas” w każdym radiu, Mikołaje już chodzą po sklepach... Świąteczny nastrój powoli powinien zaczynać udzielać się każdemu. Nawet jeśli na co dzień nie gustujecie w bożonarodzeniowych przebojach, YouTuberzy zadbają, byście mieli czego słuchać także w tym okresie.

Jeśli na przykład nadal czekacie na szósty pełnowymiarowy album System of a Down, muzycy z kapeli Psychostick przygotowali coś, co odrobinę osłodzi Wam oczekiwanie. Kawałek ten - w odróżnieniu od zwyczajowej twórczości Serja Tankiana i spółki - może nawet przypaść do gustu Waszym dziadkom.

Kapela nagrała bowiem specjalną świąteczną parodię kawałka „B.Y.O.B.” z płyty „Mezmerize” - i to od razu z odpowiednio odjechanym teledyskiem. Warstwa liryczna została elegancko dostosowana do krytyki konsumpcyjnego charakteru Bożego Narodzenia: jest w niej mowa o kłamstwach z kartek świątecznych, kupowaniu prezentów ludziom, których nie lubimy i żmudnym dekorowaniu domu.

Wszystko oczywiście zostało w odpowiednio prześmiewczy sposób zilustrowane w teledysku, gdzie znalazło się nawet miejsce dla fragmentów przedświątecznych masakr wyprzedażowych w centrach handlowych. Trzeba przyznać, że panowie z Psychostick przyłożyli się do swojej roboty - zabrakło tylko Serja Tankiana przebranego za renifera.

Przekonajcie się na własne oczy:

Za mało, by przetrwać święta? Sprawdźcie też nasze zestawienia 10 metalowych i rockowych coverów „All I Want for Christmas Is You” oraz 10 rockowych i metalowych coverów „Last Christmas”. A jeśli mimo Świąt macie już w głowie tylko nadchodzący koncert System of a Down w Krakowie, posłuchajcie też „Chop Suey!” w wykonaniu orkiestry i całego „Toxicity” zagranego na ukulele w 4 minuty.

Jak Wam się podoba taka wersja „B.Y.O.B.”?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele System of a Down