14.07.2017 14:50

Zrobił z fortepianu gitarę, by grać solówki jak Slash

Co zrobić, gdy chcesz grać jak gitarzysta Guns N’ Roses, a rodzice każą ci ćwiczyć na fortepianie? Przed takim dylematem stanął pewien muzyk z Izraela. Rozwiązał go, konstruując Slash Piano, czyli… gitarofortepian.

Zrobił z fortepianu gitarę, by grać solówki jak Slash
foto: kadr z wideo

Ron Minis to multiinstrumentalista z Tel Awiwu, zajmujący się rozmaitymi gatunkami muzyki – od awangardy, przez jazz po punk i metal. Jest też bardzo zdolnym technikiem. Stworzył samodzielnie niezwykły instrument, hybrydę fortepianu i gitary. Slash Piano na pierwszy rzut oka wygląda jak typowy fortepian, z tą różnicą, że Izraelczyk podłącza go do wzmacniacza gitarowego. Muzyk gruntownie przerobił go, dodając elektroniczny osprzęt. W efekcie po uderzeniu w czarno-białą klawiaturę słychać dźwięki łudząco przypominające te wydobywane za sprawą gitary elektrycznej.

Na zamieszczonym na YouTube filmiku Ron tłumaczy genezę tego pomysłu. Wziął się z próby pogodzenia oczekiwań jego rodziców, którzy chcieli zrobić z niego wirtuozerskiego pianistę i jego własnych marzeń, aby zostać gwiazdą rocka jak idol z Guns N’ Roses.

"

Zawsze chciałem grać gitarowe solówki jak Slash. Ale moi rosyjscy rodzice chcieli, żebym grał na FORTEPIANIE. Więc wziąłem fortepian i zrobiłem z niego gitarę. "

Wszechstronnie utalentowany muzyk prosi internautów o rozpowszechnienie jego wideo w sieci. Ma nadzieję, że dotrze ono do amerykańskiego gitarzysty. Ron wierzy, że jego dzieło zrobi na Slashu wrażenie, a ten nagrodzi go biletem na któryś z koncertów wyprzedanej trasy Guns N’ Roses. A jak Wam się podoba niezwykły instrument Izraelczyka? Chcielibyście zagrać na Slash Piano?

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Slash Guns N Roses