28.05.2016 08:38

Jarocin Antyfest Antyradia 2016 - koncert eliminacyjny w Poznaniu

Kolejny koncert kapel wyłonionych w plebiscycie Antyradia za nami. Zobaczcie jak zespoły zaprezentowały się na scenie poznańskiego klubu U Bazyla w ramach Jarocin Antyfest Antyradia 2016.

Jarocin Antyfest Antyradia 2016 - koncert eliminacyjny w Poznaniu
foto: Antyradio.pl

Słuchacze Antyradia i czytelnicy serwisu Antyradio.pl wyłonili 30 zespołów, które dostały szansę powalczenia o występ podczas Jarocin Festiwal 2016 bezpośrednio przed grupą Slayer. Dodatkowo zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 6 tys. złotych, możliwość nagrania singla oraz ogólnopolską promocję na antenie Antyradia.

Kolejny z eliminacyjnych koncertów odbył się 27 maja 2016 roku w Poznaniu w klubie U Bazyla. Zgromadzona publiczność mogła posłuchać następujących zespołów:

  • Sharon
  • Headwind
  • InDespair
  • Domniemani
  • Bustergang
  • Smash

Gościem specjalnym była grupa Chupa. Zobaczcie zdjęcia z drugiego koncertu Jarocin Antyfest Antyradia 2016 w Poznaniu:

Zwycięzcami tego wieczoru i tym samym kolejnymi półfinalistami Jarocin Antyfest Antyradia 2016 zostały zespoły Headwind oraz InDespair.

Przed nami kolejne koncerty eliminacyjne Jarocin Antyfest Antyradia 2016. Po ich zakończeniu najlepsze zespoły zostaną zaproszone do Jarocina, gdzie jako gość specjalny zagra grupa SIQ. Półfinał konkursu odbędzie się 18 czerwca 2016 w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka, do którego awansuje 12 kapel, wyłonionych podczas przesłuchań. Spośród nich jury wybierze 8 grup, które trafią do ścisłego finału.

Ostatni etap przeglądu odbędzie się na Scenie Głównej Jarocin Festiwal 2016. Laureata konkursu poznamy podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal 2016, która odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016 w Jarocinie. Zwycięzca zaprezentuje się przed grupą Slayer. Pozostali dotychczas ogłoszeni artyści festiwalu to Five Finger Death Punch, The Prodigy, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Kobranocka, Koniec Świata i Kabanos, Sweet Noise, Hunter oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.

Zapraszamy na wszystkie koncerty eliminacyjne - obowiązuje wstęp wolny!