22.05.2016 14:06

Jarocin Antyfest Antyradia 2016 - koncert eliminacyjny w Sopocie

Odbył się już pierwszy koncert zespołów, które zostały wyłonione w naszym plebiscycie. Zobaczcie jak kapele zaprezentowały się na żywo podczas Antyfestu 2016.

Jarocin Antyfest Antyradia 2016 - koncert eliminacyjny w Sopocie
foto: Antyradio.pl

Słuchacze Antyradia i czytelnicy Antyradio.pl zadecydowali. Wyłoniono 30 zespołów, które otrzymały najwięcej głosów i dostały szansę powalczenia o występ podczas tegorocznego Festiwalu w Jarocinie.

Pierwszy z występów odbył się 21 maja 2016 roku w Sopocie w klubie muzycznym Scena. Zgromadzonej publiczności zaprezentowały się zespoły:

  • Qstn
  • Re-Act
  • We Hate Roses
  • Andrzej Kowalsky Band
  • Qklok
  • Cowshed

Gościem specjalnym była grupa Milczenie Owiec. Zobaczcie jak wyglądał pierwszy koncert Jarocin Antyfest Antyradia 2016 w Sopocie:

Zwycięzcami tego wieczoru i tym samym pierwszymi półfinalistami Antyfestu 2016 zostały zespoły Andrzej Kowalsky Band i Cowshed.

Czekają na nas kolejne koncerty eliminacyjne Jarocin Antyfest Antyradia 2016. Po ich zakończeniu najlepsze zespoły zostaną zaproszone do Jarocina, gdzie jako gość specjalny zagra grupa SIQ. Półfinał konkursu odbędzie się 18 czerwca 2016 w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka, do którego awansuje 12 kapel, wyłonionych podczas przesłuchań. Spośród nich jury wybierze 8 grup, które trafią do ścisłego finału.

Ostatni etap przeglądu odbędzie się na Scenie Głównej Jarocin Festiwal 2016. Laureata konkursu poznamy podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal 2016, która odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016 w Jarocinie. Zwycięzca zaprezentuje się przed grupą Slayer. Pozostali dotychczas ogłoszeni artyści festiwalu to Five Finger Death Punch, The Prodigy, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Kobranocka, Koniec Świata i Kabanos, Sweet Noise, Hunter oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.

Zapraszamy na wszystkie koncerty eliminacyjne. Wstęp jest oczywiście bezpłatny!