29.05.2016 11:31

Jarocin Antyfest Antyradia 2016 - koncert eliminacyjny w Zabrzu

Trzeci koncert kapel wyłonionych w plebiscycie Antyradia za nami. Zobaczcie jak zespoły zaprezentowały się na scenie klubu CK Wiatrak w Zabrzu w ramach Jarocin Antyfest Antyradia 2016.

Jarocin Antyfest Antyradia 2016 - koncert eliminacyjny w Zabrzu
foto: Antyradio.pl

Słuchacze Antyradia i czytelnicy serwisu Antyradio.pl wyłonili 30 zespołów, które dostały szansę powalczenia o występ podczas Jarocin Festiwal 2016 bezpośrednio przed grupą Slayer. Ponadto zwycięska grupa otrzyma nagrodę w wysokości 6 tys. złotych, możliwość nagrania singla oraz ogólnopolską promocję na antenie Antyradia.

Kolejny z eliminacyjnych koncertów odbył się 28 maja 2016 roku w Zabrzu w klubie CK Wiatrak. Zgromadzona publiczność mogła posłuchać następujących zespołów:

  • Vapes
  • Sliver
  • Kwadra
  • Mayzel
  • Diversity
  • Mass Solitude

Gościem specjalnym była grupa Oberschlesien. Zobaczcie zdjęcia z drugiego koncertu Jarocin Antyfest Antyradia 2016 w Zabrzu:

Zwycięzcami tego wieczoru i tym samym kolejnymi półfinalistami Jarocin Antyfest Antyradia 2016 zostały zespoły Diversity i Kwadra.

Przed nami kolejne koncerty eliminacyjne Jarocin Antyfest Antyradia 2016. Po ich zakończeniu najlepsze zespoły zostaną zaproszone do Jarocina, gdzie jako gość specjalny zagra grupa SIQ. Półfinał konkursu odbędzie się 18 czerwca 2016 w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka, do którego awansuje 12 kapel, wyłonionych podczas przesłuchań. Spośród nich jury wybierze 8 grup, które trafią do ścisłego finału.

Ostatni etap przeglądu odbędzie się na Scenie Głównej Jarocin Festiwal 2016. Laureata konkursu poznamy podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal 2016, która odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016 w Jarocinie. Zwycięzca zaprezentuje się przed grupą Slayer. Pozostali dotychczas ogłoszeni artyści festiwalu to Five Finger Death Punch, The Prodigy, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Kobranocka, Koniec Świata i Kabanos, Sweet Noise, Hunter oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.

Zapraszamy na wszystkie koncerty eliminacyjne - wstęp jest bezpłatny!